Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach w Willingen. Kamil Stoch na podium: Bardzo dobry konkurs

Kamil Stoch po raz 70. stanął na podium zawodów Pucharu Świata w skokach, zajmując trzecią pozycję w Willingen. Po raz pierwszy w karierze triumfował Niemiec Stephan Leyhe, który okazał się też zwycięzcą skróconego Willingen Five. - Dobrze, że ktoś taki wygrywa - mówił po konkursie Stoch. Niedzielny konkurs został odwołany.

- Bardzo dobry konkurs. Zrobiłem super pracę. Skoki były na bardzo wysokim poziomie, takie, jakie chciałbym oddawać - cieszył się po zawodach Stoch, mimo że spadł z pierwszego miejsca, jakie zajmował przed serią finałową.

Reklama

- Zabrakło szczęścia w drugiej serii - mówił nasz skoczek na antenie TVP. - Nie ma sensu patrzeć na wyniki, kiedy czuję, że wszystko jest ok - dodał.

Zawody wygrał, pierwszy raz w karierze, 28-letni Stephan Leyhe. Niemiec wygrał też kwalifikacje oraz cały miniturniej Willingen Five.

- Dobrze, że taki ktoś taki jak Stefan wygrywa pierwszy raz i to jeszcze u siebie - podkreślił Stoch.

Leyhe to podopieczny Stefana Horngachera, który jeszcze w poprzednim sezonie prowadził Polaków. Niemiecki skoczek nie ukrywa, że austriacki trener opowiada mu, jak poszczególne elementy wykonuje Stoch.

- Każdy pracuje na własne konto. To, że ktoś się mną inspiruje, nie znaczy, że pozwoli mi wygrać zawody - śmiał się nasz skoczek.

Pogoda w Willingen sprawiła skoczkom i organizatorom problemy. W piątek wiatr przeszkodził w skakaniu, a w sobotę zawodnicy oddali aż cztery skoki.

- Ogólnie lubię skakać. Tutaj czułem się bardzo dobrze, w końcu odpocząłem, przyszła dobra energia. Nie mam nic przeciwko temu, żeby były cztery czy pięć skoków w ciągu dnia - mówił Stoch.

- Skocznia jest w porządku, może nie bardzo wymagająca technicznie, ale bardzo uwarunkowana od pogody. Można tutaj latać daleko - podkreślił.

Niedzielny konkurs został odwołany z powodu spodziewanego silnego wiatru.

WS

Na następnej stronie klasyfikacje Willingen Five, Pucharu Świata i Pucharu Narodów

Dowiedz się więcej na temat: Kamil Stoch | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje