Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach - Stoch: Lubię konkursy w Engelbergu

W nadchodzący weekend w szwajcarskim Engelbergu odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. Kamil Stoch (WKS Zakopane) bardzo lubi tam startować ze względu na atmosferę panującą w trakcie zawodów.

- Obiekt, na którym przyjdzie mi teraz startować, jest jednym z moich ulubionych. Jedną z przyczyn jest atmosfera tam najczęściej panująca. Nie mogę powiedzieć, że rywalizacja toczy się na luzie, ale czuje się magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia - powiedział skoczek podczas czwartkowej konferencji prasowej w Krakowie.

Liczy, że w Szwajcarii będzie dobra pogoda, a start jego i rywali będzie obserwować dużo kibiców.

- Uważam, że jestem w dobrej pozycji. Ostatnie zawody pokazały, że moja forma jest stabilna - dodał.

Reklama

Czwarty zawodnik w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata odebrał w stolicy Małopolski tytuł Honorowego Ambasadora Fundacji "Sportowcy Dzieciom", która realizuje projekt "Trenuj z mistrzem". Dzięki jej wsparciu najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych.

- Moim zdaniem warto wspierać każde działania mające na celu dobro drugiego człowieka, szczególnie dziecka. Sam w życiu otrzymywałem pomoc ze strony różnych osób - powiedział skoczek narciarski, który nie przyjechał na konferencję z pustymi rękami. Wspomnianej organizacji przekazał kask, w którym skakał dwa lata temu.

Jak powiedział przedstawiciel fundacji Dariusz Mróz w trakcie sezonu nie będzie możliwości zorganizowania spotkania Stocha z dziećmi. Takowe powinno się odbyć w kwietniu.

Zawodnik miał odlecieć na zawody w Engelbergu w czwartkowe popołudnie z podkrakowskiego lotniska Balice. Jednak mgła uniemożliwiała odlot samolotu. Skoczek musiał autokarem przejechać do Pyrzowic (Katowice Aiport), skąd dopiero - wieczorem - odleciał do Szwajcarii.

Program PŚ w Engelbergu:

piątek, 20 grudnia: 12.00 - oficjalny trening 14.00 - kwalifikacje  

sobota, 21 grudnia: 12.45 - seria próbna 13.45 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 22 grudnia: 12.15 - seria próbna 14.00 - pierwsza seria konkursowa

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy