Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach: Pierwszy taki konkurs naszej kadry

W piątek na olimpijskiej skoczni w Lillehammer zostanie rozegrany konkurs mieszany Pucharu Świata w skokach narciarskich. Po raz pierwszy wystąpi w nim reprezentacja Polski. Do dwójki mężczyzn dołączą Joanna Szwab i Magdalena Pałasz.

Przed serią konkursów w Lillehammer liderem klasyfikacji pucharowej jest Krzysztof Biegun. 19-letni skoczek po zawodach w Norwegii będzie miał przerwę w rywalizacji pucharowej, w tym czasie wystartuje we Włoszech na Uniwersjadzie w Predazzo. Do walki w Pucharze Świata wróci zapewne dopiero na Turniej Czterech Skoczni.

W piątek relację live z kwalifikacji mężczyzn (11.45) i konkursu mieszanego (14.45) w Lillehammer przeprowadzi stacja Eurosport. Sobotnie i niedzielne zawody będą, obok tej stacji, pokazywane będą także na antenie TVP.

Reklama

W sezonie 2012/13 konkurs mieszany rozegrano na inaugurację cyklu także w Lillehammer. Zwyciężyła ekipa Norwegii przed Japonią i Włochami.

Polacy polecieli do Norwegii w czwartek, na miejsce dotarli wieczorem. Organizatorzy, tak, jak podczas poprzednich konkursów tego sezonu w Klingenthal i Kuusamo, mają poważne problemy z pogodą. W rejonie Lillehammer pada gęsty śnieg, na trasie z Oslo występują poważne problemy, w czwartek w zaspach utknęły samochody ciężarowe ze sprzętem transmisyjnym kilku stacji telewizyjnych.

Na piątek prognoza przewiduje silny wiatr, momentami przekraczający 10 m/s. Jego siła ma się zmniejszyć dopiero w godzinach wieczornych. Konkurs mieszany zaplanowany jest na godzinę 15.00, wcześniej mają się odbyć treningi i kwalifikacje mężczyzn do sobotniego konkursu indywidualnego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy