Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach. Horngacher: Plan FIS jest dobry, to jedyna szansa

Stefan Horngacher, były trener polskich skoczków narciarskich, a obecnie szkoleniowiec reprezentacji Niemiec, uważa, że plan przygotowany przez międzynarodową federację (FIS) na pierwszą część sezonu Pucharu Świata jest dobry. "To dla nas jedyna szansa" - przyznał.

W weekend konkursami w Wiśle ruszy nowa edycja rywalizacji o Kryształową Kulę. Po zawodach w Polsce wszyscy zawodnicy lotem czarterowym udadzą się z Monachium do Ruki na drugą odsłonę Pucharu Świata, a z Finlandii w podobny sposób zostaną przetransportowani do rosyjskiego Niżnego Tagiłu.

"Plan wydaje się dobry, optymalny w obecnych warunkach. Latamy czarterami, pozostajemy we własnym środowisku niczym w "bańce", do tego dochodzi regularne testowanie na koronawirusa" - przyznał Horngacher.

Poza tym, że chwali pomysł FIS, to uważa też, że to... jedyna szansa.

Reklama

"Organizatorzy chcą konkursów, my chcemy skakać. To jedyna szansa, by się udało" - wspomniał Austriak.

51-letni trener dopuszcza możliwość, że nowa sytuacja związana z pandemią COVID-19 spowoduje pewne przetasowania w czołówce.

"Układ sił może się zmienić. Są zawodnicy, których szanse w tych warunkach mogą wzrosnąć. Jednych okoliczności związane z koronawirusem dotknęły bardziej, a innych mniej. Poza tym jedni odnajdują się w tej sytuacji lepiej, inni gorzej. Bez wątpienia to wszystko wpływa na formę skoczków, głównie psychiczną" - tłumaczył Horngacher.

W piątek na obiekcie im. Adama Małysza mają się odbyć kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę zawody indywidualne.

pp/ co/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy