Reklama

Reklama

Puchar Świata w skokach. Czas na konkursy w Lahti

Takiego weekendu Pucharu Świata w skokach jeszcze w tym sezonie nie było. W fińskim Lahti, z udziałem "Biało-Czerwonych", od piątku do niedzieli odbędą się aż trzy konkursy, w tym jeden drużynowy.

Siedmiu Polaków: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka i Paweł Wąsek wystąpi w piątek w kwalifikacjach w Lahti.

Reklama

Początkowo w Lahti planowano rozegrać dwa konkursy - w sobotę i niedzielę. Ten dodatkowy piątkowy zostanie przeprowadzony za zawody 1 grudnia w Kuusamo, które nie odbyły się z powodu złej pogody.

Tym razem aura nie powinna sprawić organizatorom większych problemów, przynajmniej w piątek i sobotę. Na niedzielę zapowiadany jest silniejszy wiatr, który może utrudnić przeprowadzenie rywalizacji. Sprawdź prognozę pogody!

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata najwyżej sklasyfikowanym Polakiem jest Dawid Kubacki. Triumfator 68. Turnieju Czterech Skoczni zajmuje trzecią lokatę. Piąty jest Kamil Stoch, a dziesiąty Piotr Żyła. "Biało-Czerwoni" zajmują także czwartą pozycję w Pucharze Narodów.

W Finlandii start zapowiadają wszyscy czołowi zawodnicy tegorocznego sezonu, z liderem klasyfikacji generalnej Austriakiem Stefanem Kraftem - 1433 punkty, który ma 118 pkt przewagi nad drugim Niemcem Karlem Geigerem. Trzeci Kubacki zgromadził dotychczas 1067 pkt, czwarty Japończyk Ryoyu Kobayashi - 1045, a piąty Kamil Stoch - 828.

W piątek kwalifikacje zaplanowano na godz. 16, dwie godziny wcześniej rozpocznie się oficjalny trening. Pierwsza seria konkursowa rozpocznie się o godz. 17.30.

Po piątkowym konkursie trener Michal Doleżal poda skład "Biało-Czerwonych" na sobotnie zawody drużynowe.

Program zawodów w Lahti:

piątek, 28 lutego

14.00 - oficjalny trening

16.00 - kwalifikacje

17.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

sobota, 29 lutego

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela, 1 marca

14.00 - kwalifikacje

15.30 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje