Reklama

Reklama

Puchar Kontynentalny. Ulrich Wohlgenannt triumfatorem w Zhangjiakou

Austriacki skoczek Ulrich Wohlgenannt okazał się triumfatorem niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego, który odbył się na skoczni K-125 w chińskim Zhangjiakou. Zwłaszcza druga próba 27-latka mogła zrobić wrażenie na obserwatorach - Wohlgenannt dotarł bowiem na 140 m.

Tegoroczna edycja Pucharu Kontynentalnego swój początek znalazła w Chinach - to w tamtejszym Zhangjiakou, na skoczni Snow Ruyi (HS-140) odbyły się dwie pierwsze rywalizacje skoczków.

O ile w sobotę najlepszy okazał się Niemiec David Siegel, a tuż za nim uplasował się Austriak Ulrich Wohlgenannt, o tyle w ostatni dzień weekendu obaj zawodnicy zamienili się miejscami i to Wohlgenannt zatriumfował. W klasyfikacji generalnej PK obaj panowie zajmują więc ex aequo pierwsze miejsce.

Puchar Kontynentalny Ulrich Wohlgenannt przed Siegelem i Raimundem

27-letni skoczek w pierwszej serii uzyskał odległość 129,5 m, by w drugiej próbie "odlecieć" rywalom na 140 m. Łącznie uzyskał w zawodach 227,1 punktów i wyprzedził Siegela (128, 5 - 134,5 m) równo o osiem "oczek".

Podium uzupełnił rodak Siegela, Phillip Raimund, który uzyskał 136, 5 m w pierwszej serii oraz 129 m w drugiej. Łączna nota Raimunda podczas konkursu to 210,3 pkt.

Reklama

Puchar Kontynentalny: W Zhangjiakou bez Polaków. Gospodarze nie popisali się wynikami

W rywalizacji nie brał udział żaden z Polaków, natomiast z oczywistych względów reprezentantów gospodarzy było aż dziesięciu. Najlepszy z Chińczyków, Xiaoyang Zhou, zajął 17. miejsce na 33 uczestników i w swojej lepszej, pierwszej próbie uzyskał 119, 5 m.

Ciekawostką jest fakt, że Kazach Sabirżan Muminow oddał tylko jeden skok, za to na tyle dobry, że pozwolił on mu wyprzedzić w końcowej klasyfikacji trzech rywali, którzy wykonali dwa skoki (tj. Chińczyków Wanga i Huanga oraz Ukraińca Korczuka). Muminow dotarł równo na 123 metr i uzyskał notę 86,2.

Kolejny konkurs Pucharu Kontynentalnego odbędzie się w norweskim Vikersund w weekend 11-12 grudnia.

PaCze

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama