Reklama

Reklama

PŚ. Zakopane: Stefan Hula: Cieszy finałowa trzydziestka

Cieszy mnie, ze udało się dzisiaj dostać do trzydziestki, bo początek sezonu był bardzo zły - powiedział po konkursie indywidualnym w Zakopanem Stefan Hula. Skoczek zajął 27. miejsce, był trzecim z Biało-czerwonych na Wielkiej Krokwi. Po konkursie trener Michal Doleżal ogłosił, że Hula będzie piątym polskim skoczkiem na igrzyskach w Pekinie.


- Starałem się przekładać moje skoki z treningów na zawody. Jest okej, ale wiem ze może być lepiej - komentował w Eurosporcie Stefan Hula.

W pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem Stefan Hula skoczył 126 metrów i był 27. W finałowej serii uzyskał 124 m i utrzymał 27. pozycję z notą 238,1 pkt. Najlepszym z Polaków był Piotr Żyła - 17., a Paweł Wąsek zakończył konkurs na 22. pozycji.

Reklama

Skoki: Zakopane. Stefan Hula zadowolony z punktów Pucharu Świata

- Pozytywem były dla mnie dzisiejsze skoki i zdobyte punkty - komentował Stefan Hula. - Zawsze oczywiście można skakać lepiej, pracować nad formą, ale cieszy mnie to, ze udało się dzisiaj dostać do trzydziestki, bo początek sezonu był bardzo zły. Skoki były mniej więcej podobne. Trochę gorsze może były te z drugiej serii - zarówno wczoraj, jak i dzisiaj, doszliśmy do wniosku z trenerem, że były trochę spóźnione.

Zaraz po konkursie trener Michal Doleżal ogłosił, że Hula będzie piątym polskim skoczkiem na igrzyskach w Pekinie. "Pewniakami" byli Żyła, Wąsek oraz Kamil Stoch (kontuzjowany) oraz Dawid Kubacki (miał pozytywny wynik testu na COVID-19).

KJ/TM

Zobacz też:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy