Reklama

Reklama

PŚ w Zakopanem. Polska zrewanżuje się Niemcom?

10 zespołów, w tym Polska w zmienionym po raz kolejny składzie, stanie dziś na starcie rywalizacji w konkursie drużynowym PŚ w Zakopanem. Przed rokiem zwycięstwo "Biało-Czerwonym" odebrali Niemcy.

Niemal dokładnie rok temu drużyna Stefan Horngachera zaledwie o 5,1 punktu przegrała z Niemcami konkurs drużynowy w Zakopanem.

W drużynie "Biało-Czerwonych" brylował Piotr Żyła, który oddał dwa rewelacyjne skoki, a na konferencję prasową przyszedł z ciupagą, żeby bronić się przed dziennikarzami.

Sytuacja zmieniła się jak w kalejdoskopie. Wczoraj Żyła skakał słabo na treningach i w kwalifikacjach i austriacki szkoleniowiec Polaków zmuszony był podziękować popularnemu "Wiewiórowi" za udział w dzisiejszym konkursie drużynowym. Do zespołu po krótkiej przerwie wraca Maciej Kot, coraz silniejsza jest pozycja aktualnego mistrza Polski i brązowego medalisty w drużynie na MŚ w lotach Stefana Huli.

Reklama

Patrząc na wyniki piątkowych kwalifikacji, w których zwycięski Kamil Stoch wyprzedził Markusa Eisenbichlera i Richarda Freitaga, wygląda, że to znów Niemy mogą być najgroźniejszymi rywalami "Biało-Czerwonych" w dzisiejszych zawodach.

Nie można jednak zapomnieć o znakomicie skaczących Norwegach, którzy nie dali szans rywalom tydzień temu na MŚ w lotach. Co prawda w Zakopanem nie zjawił się chory Daniel Andre Tande, ale z miejsca nasi rywale zaatakowali nową, tajną bronią. Nieznany szerszej publiczności 19-letni Marius Lindvik był piąty w kwalifikacjach. W piątek na Wielkiej Krokwi lądował na 135, 141 i 138,5 m. Norweski młodzian znalazł się w składzie na dzisiejszą drużynówkę.

Na Wielkiej Krokwi zjawią się dziś 24 tysiące widzów, ale poza bramami skoczni może być ich nawet dwa razy tyle. Wielkie święto w Zakopanem trwa, oby z sukcesami naszych skoczków.

Z Zakopanego Michał Białoński i Waldemar Stelmach

Składy na konkurs drużynowy:

Polska: Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki, Kamil Stoch

Norwegia: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Marius Lindvik, Andreas Stjernen

Niemcy: Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Richard Freitag

Austria: Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Stefan Kraft

Słowenia: Żiga Jelar, Anże Semenić, Timi Zajc, Peter Prevc

Japonia: Ryoyu Kobayashi, Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi

Szwajcaria: Andreas Schuler, Killian Peier, Gregor Deschwanden, Simon Ammann

Rosja: Roman Siergiejewicz Trofimow, Ilmir Chazietdinow, Michaił Maksimoczkin, Dmitrij Wasiljew

Czechy: Viktor Polaszek, Vojtech Sztursa, Roman Koudelka, Czestmir Kożiszek

Kazachstan: Marat Żaparow, Sabirżan Muminow, Konstantin Sokolenko, Aleksiej Koroliew.

Reklama

Reklama

Reklama