Reklama

Reklama

PŚ w Zakopanem. Piotr Żyła o urodzinach: głupi jestem i głupi umrę

Jeśli chodzi o życzenia i prezenty, to ja się specjalnie nie zmienię – głupi jestem i głupi umrę, a jako prezent chciałbym zapas frugo - powiedział po konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Zakopanem Piotr Żyła. Obchodzący w niedzielę 35. urodziny mistrz świata z Oberstdorfu był najlepszym z Polaków i zajął 17. miejsce.

Cieszę się, że tyle osób przyszło na moją imprezę urodzinową. Powiedziałem "kto chce, to niech przyjdzie" - i trochę tych osób przyszło - mówił w swoim stylu, uśmiechając się, Piotr Żyła reporterowi TVP Sport.

Po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Zakopanem Piotr Żyła zajmował 26.miejsce po skoku na 123,5 m. Poprawił się w drugiej serii - poleciał na 131,5 m i wykonał wielki sus do drugiej dziesiątki.

Reklama

- Drugi skok był bardzo fajny, jestem z niego zadowolony, w przeciwieństwie do pierwszego. Mogło być zdecydowanie lepiej, bo czułem, że jestem w stanie powalczyć, ale i tak jestem całkiem zadowolony, że ta druga próba była całkiem w porządku. Przed igrzyskami trzeba jeszcze swoje się "narypać", by było dobrze - dodał w TVP Piotr Żyła.

W Pekinie obok niego wystartują z Polaków także Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula

Skoki. Zakopane: Piotr Żyła po konkursie o prezencie urodzinowym

Obchodzący w niedzielę 35. urodziny ubiegłoroczny mistrz świata z Oberstdorfu długo trzymał się w konkursie pozycji wicelidera, ostatecznie zajmując 17. miejsce - nota 256,4 pkt. Był najlepszym z Polaków.

- Jeśli chodzi o życzenia i prezenty, to ja się specjalnie nie zmienię - głupi jestem i głupi umrę, a jako prezent chciałbym zapas frugo - uśmiechał się Piotr Żyła.

KJ/TM

Zobacz też:


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy