Reklama

Reklama

PŚ w Zakopanem. Kamil Stoch może dogonić Gregora Schlierenzauera

Finał weekendu ze skokami w Zakopanem zapowiada się pasjonująco. Polscy skoczkowie, z liderem PŚ Kamilem Stochem na czele, spisują się rewelacyjnie, a dziś o 16 konkurs indywidualny z udziałem dziesięciu Orłów. Wszystko może jednak pokrzyżować pogoda, bo w Zakopanem zaczęło mocno wiać. Transmisja konkursu w Eurosporcie 1.

Stoch w piątek wygrał kwalifikacje do dzisiejszego konkursu. W sobotę był najlepszy w konkursie drużynowym, a finałowym skokiem na 141,5 m ustanowił rekord Wielkiej Krokwi.

Po zawodach Orzeł z Zębu mówił, że na przebudowanej skoczni da się bezpiecznie wylądować z telemarkiem dalej niż na 145 m. To zapowiada wielkie emocje i być może już dziś kolejne rekordy.

Stoch ma szansę wyrównać także inny rekord. Pięć razy w zawodach PŚ w Zakopanem triumfował Gregor Schlierenzauer. Jeśli Kamil dzisiaj zwycięży, zrówna się ze słynnym Austriakiem. Stoch, a wcześniej Adam Małysz, wygrywali na Wielkiej Krokwi po cztery razy.

Reklama

Nasz najlepszy skoczek stanie też przed szansą wygrania piątego konkursu PŚ z rzędu na skoczni dużej. Stoch wygrał przecież wszystkie cztery konkursy niedawnego Turnieju Czterech Skoczni. Później nieco słabiej spisał się na "mamucie" Kulm, by odrodzić się w Oberstdorfie i zdobyć srebrny medal indywidualnie i brązowy w drużynie na MŚ w lotach.

Stoch ma też okazję powiększyć przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej PŚ, której jest liderem. Nasz zawodnik ma 733 punkty i o 22 wyprzedza, również znakomicie skaczącego w Zakopanem, Richarda Freitaga.

Ale polska ekipa to nie tylko Stoch. Rewelacyjnie spisuje się w tym sezonie Stefan Hula. Mistrz Polski i drużynowy medalista MŚ w lotach na Wielkiej Krokwi lata daleko i ma wielką ochotę na kolejne sukcesy. Wczoraj w konkursie drużynowym indywidualnie zanotował trzeci wynik, za Stochem i Freitagiem. Piękne loty Huli na 136 i 135,5 m wieszczą szansę na walkę o podium w dzisiejszym konkursie.

Nie bez szans na włączenie się do walki o najwyższe lokaty jest Dawid Kubacki. Powoli formę odbudowuje Maciej Kot. Przegranym drużynówki był Piotr Żyła, który słabo spisywał się w piątek i nie załapał się do zespołu. Dziś ma szansę na rehabilitację.

Na Wielkiej Krokwi zaprezentują się też Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny oraz "młode wilczki": Tomasz Pilch, Paweł Wąsek i Bartosz Czyż.

Na zakopiańskiej skoczni znów zjawi się dziś 25 tysięcy widzów, którzy marzą o kolejnych sukcesach "Biało-Czerwonych". Nasi skoczkowie włączają wyższy bieg, a zimowe igrzyska w Pjongczangu tuż-tuż.

Z Zakopanego Michał Białoński i Waldemar Stelmach

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597

Puchar Narodów w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Norwegia7149 pkt
2.Niemcy5976
3.Polska5795
4.Austria3642
5.Słowenia3223
6.Japonia2659

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL