Reklama

Reklama

PŚ w Zakopanem. Adam Małysz: W nocy nie mogłem spać

Najpopularniejszy polski skoczek w historii Adam Małysz nostalgicznie zapowiada rozpoczynające się dzisiaj oficjalnym treningiem (godz. 16) i kwalifikacjami (godz. 18) weekendowe zawody PŚ w Zakopanem. Na Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza miał wspaniałe momenty, ale także trudne, po których po mistrzowsku z pomocą fanów potrafił się podnieść. Transmisja w Eurosporcie 1 i na żywo w Interii!

Tak było w sezonie 2001/02, gdy w stolicy polskich Tatr odbywały się dwa konkursy indywidualne. "Jedno z moich skojarzeń dotyczących Wielkiej Krokwi wiąże się właśnie z tymi zawodami" - przyznaje Adam Małysz na swojej oficjalnej stronie internetowej.

Reklama

"Byłem wtedy faworytem, a w pierwszym konkursie nie znalazłem się nawet na podium. Zająłem dopiero 7. miejsce. To było duże rozczarowanie. Dla wszystkich, bo i ja sam z siebie nie byłem zadowolony. W nocy po zawodach nie mogłem spać. Zastanawiałem się, dlaczego wyszło tak, a nie inaczej" - wspomina obecny dyrektor w Polskim Związku Narciarskim ds. skoków i kombinacji norweskiej.

Pozytywny bodziec, kojący nerwy i niepokój, pojawił się za sprawą najlepszych fanów na świecie, którzy od lat tworzą unikatową atmosferę w Zakopanem. To dzięki nim miasto bywa nazywane światową stolicą skoków narciarskich.

"I pamiętam jak dziś, że gdzieś o godzinie 4 nad ranem usłyszałem kibiców wołających: ‘Adam, nic się nie stało. Dzisiaj wygramy’. To jakoś tak po raz kolejny podniosło mnie na duchu, dodało mi skrzydeł. Konkurs następnego dnia rzeczywiście wygrałem. I jak nie uznawać tego wszystkiego za magię?" - stawia retoryczne pytanie "Orzeł z Wisły".

Fani liczą, że w niedzielę genialną dyspozycję w konkursie drużynowym potwierdzi lider Pucharu Świata Kamil Stoch, a dzień wcześniej cała ekipa "Biało-Czerwonych", która zrobiła wielki postęp jakościowy, powalczy o zwycięstwo w konkursie drużynowym.

Art

Dowiedz się więcej na temat: Adam Małysz | Puchar Świata w Zakopanem | Kamil Stoch

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje