Reklama

Reklama

PŚ w Wiśle. Rozstrzygnięto przetarg na montaż torów lodowych

Świetna wiadomość dla polskich skoków i fanów w naszym kraju. Skocznia w Wiśle będzie miała tory lodowe, co jest warunkiem zorganizowania w listopadzie inauguracyjnych zawodów Pucharu Świata.

Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku, który jest właścicielem wiślańskiej skoczni, poinformował o pomyślnym rozstrzygnięciu drugiego przetargu na montaż torów lodowych.

Pierwszy przetarg kilka tygodni temu został unieważniony z przyczyn formalnych.

Po usunięciu nieścisłości w dokumentach słoweńska firma, która zgłosiła się do przetargu, została zaakceptowana jako wykonawca prac przy montażu nowych torów na skoczni im. Adama Małysza.

Już wcześniej Międzynarodowa Federacja Narciarska umieściła Wisłę w kalendarzu Pucharu Świata. Na polskiej skoczni zorganizowane będą inauguracyjne zawody w dniach 17-19 listopada.

Reklama

Dyrektor PŚ Walter Hofer postawił jednak polskiej stronie twardy warunek. Zawody w Wiśle się odbędą, jeśli na skoczni zostaną zamontowane tory lodowe.

Modernizacja skoczni w Wiśle zostanie przeprowadzona na czas? - Produkcja torów powinna zająć około dwóch miesięcy, a montaż dwa-trzy tygodnie - mówił w rozmowie z Interią Adam Małysz.

Prace na skoczni mogą ruszyć w drugiej połowie sierpnia.

WS

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje