Reklama

Reklama

PŚ w Wiśle. Michal Doleżal wycofał Polaków, seria próbna odwołana

Tylko dwa skoki zostały oddane w serii próbnej przed drużynowym konkursem Pucharu Świata w Wiśle. Na więcej nie pozwoliły złe warunki atmosferyczne. Organizatorzy zdecydowali o odwołaniu serii próbnej. Konkurs główny udało się jednak rozpocząć planowo, o godz. 16:30. Wcześniej Michal Doleżal poinformował o wycofaniu reprezentacji Polski z serii próbnej. Wszystko przez silnie wiejący wiatr.

Start serii próbnej opóźnił się o kilka minut z powodu mocnych podmuchów wiatru. Na ogół wystarczą podmuchy o sile 2 m/s. Jury konkursu, widząc co się dzieje w Wiśle-Malince dopuszczało próby przy mocniejszym wietrze, ale ten osiągał często siłę ponad 4 m/s, a w szczytowych momentach 5 m/s. Gdy Interia wyszła pod skocznię, by nakręcić kilka ujęć obrazujących warunki wietrzne, o mały włos nie wywiało nam aparatu z ręki. 

Jako trzeci skok miał oddawać Piotr Żyła, ale nie dopuszczono go do tego, nakazując zejście z belki. Właśnie wtedy podmuchy osiągały 5 m/s. Nie tylko ich siła niosła ryzyko, ale też zmienny kierunek, na ogół mocno pod wiatry. Z jak niskiej by belki zawodnicy nie wystartowali i tak mogli wylądować niebezpiecznie daleko.

Reklama

PŚ w Wiśle. Skoki w sobotę przed konkursem drużynowym uniemożliwione

Problemem zaczął być nie tylko wiatr, ale opady mokrego śniegu. Skoki oddali tylko Kevin Bickner (Stany Zjednoczone), który wylądował na 98. metrze, a także Roman Trofimow (Rosja), który uzyskał 99 metrów.

Możliwe tylko u nas? Poseł wrzeszczy do skoczków

Dalsze losy konkursu drużynowego Pucharu Świata w Wiśle stanęły pod znakiem zapytania. Organizatorzy zdecydowali o odwołaniu serii próbnej i rozpoczęciu głównego konkursu z opóźnieniem. Wcześniej Michal Doleżal poinformował o wycofaniu reprezentacji Polski z serii próbnej.

O godz. 16:30 konkurs drużynowy udało się jednak rozpocząć.

Na skocznię im. Adama Małysza w Wiśle-Malince ściągnęło ponad 6 tys. kibiców. Wszyscy czekają na rozpoczęcie konkursu.

Skoki narciarskie. Wisła. Wiatr płatał figle w Oslo, koronawirus - w Sapporo

Poprzednie zawody Pucharu Świata w skokach, których nie udało się przeprowadzić to Sapporo z 6 lutego 2021 r., ale powodem nie był wiatr, tylko pandemia koronawirusa.

Z kolei mocne podmuchy wiatru uniemożliwiły skakanie w Oslo, w sezonie 2019/2020. Wówczas ratunkiem było przeniesienie zawodów do Lillehammer, gdzie wystąpiła 50 skoczków z kwalifikacji, jakie się odbyły jeszcze w Oslo.

Z Wisły MiBi, DW, współpraca MR


CZYTAJ TEŻ: Adam Małysz szczerze o urodzinach i zarzutach Niemców "Polacy odpalili tajną broń"

Kamil Stoch po upadku: Będzie malinka, ale na tyłku

Dawid Kubacki skomentował swoje skoki w Wiśle Malince

Michal Doleżal tak widzi skład na drużynówkę. Komentuje też kwalifikacje


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama