Reklama

Reklama

PŚ w Wiśle. Maciej Kot: Trzeba skakać tak jak Kamil Stoch

- W tym sezonie poziom jest bardzo wysoki i wyrównany. Trzeba skakać tak jak Kamil Stoch i wtedy wszystko jest jasne – powiedział Maciej Kot po niedzielnym konkursie w Wiśle, w którym zajął piąte miejsce.

Konkurs PŚ w niedzielę, podobnie jak w sobotę, wygrał Stoch. Kot był piąty, a jedenaste miejsce zajął Piotr Żyła.

- Weekend był dla naszej reprezentacji bardzo udany. Kamil dwa razy zwyciężył, pokazał najwyższy poziom. Wczoraj trzech Polaków było w dziesiątce, dzisiaj niewiele brakło Piotrkowi do dziesiątki - powiedział Kot.

- Jako drużyna mieliśmy dziś trochę pecha do warunków, stąd mało reprezentantów w drugiej serii. Nie było też polskiego podium, na którym stałoby dwóch zawodników, niewiele brakło - żałował. - W drugiej serii niestety wiatr zaczął mieszać. Piotrek miał pecha - dodał.

Reklama

- W tym sezonie poziom jest bardzo wysoki i wyrównany. Trzeba skakać tak jak Kamil Stoch i wtedy wszystko jest jasne - podał receptę na wygrywanie.

- Mój pierwszy skok był bardzo dobry, drugi podobny, można się czepiać szczegółów. Zabrakło trochę noszenia, nie było dobrych warunków. Przeliczniki nie do końca to rekompensowały. Miałem bardzo podobne punkty z Domenem Prevcem, a jednak było widać jak Domen aż dostał nartami i odleciał na dole - wyjaśniał skoczek z Zakopanego.

- Zostaje jeszcze Zakopane, żeby powalczyć. Cieszę się, że tam jest też konkurs drużynowy, bo te konkursy są dla nas bardzo ważne. Mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec pozytywnych emocji. Liczymy na zwycięstwo, choć nie chcemy sami na sobie wywierać takiej presji. Byłoby to podziękowanie dla kibiców i sprawienie im radości - powiedział.

- Przed MŚ w Lahti wysłalibyśmy sygnał do rywali, że dalej jesteśmy mocni. Konkurs drużynowy w Lahti jest dla nas megaistotny. O atmosferę się nie boję, bo biletów już nie ma i biało-czerwona kraina czarów jak zwykle zawita do Zakopanego, mam nadzieję, że za tym pójdą dobre skoki - stwierdził Kot.

- Przed nami odpoczynek tylko dziś. Jutro rano już mamy zaplanowany trening, przygotowujemy się do kolejnych zawodów. Trzeba się zregenerować po ciężkim weekendzie. Trzeba potrenować, wrócić na skocznię i dać z siebie sto procent - podsumował.

Z Wisły Waldemar Stelmach

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL