Reklama

Reklama

PŚ w Wiśle. Ilu Polaków awansuje do konkursu? Gdzie oglądać kwalifikacje?

Kwalifikacje do konkursu PŚ w Wiśle dadzą odpowiedź na pytanie ilu Polaków awansuje do niedzielnych zawodów. Gdzie oglądać kwalifikacje, które odbędą się w piątek 3 grudnia o godzinie 18:00? Transmisja Pucharu Świata w Wiśle w tv online live stream. Na starcie piątkowych zmagań ujrzymy trzynastu reprezentantów Polski.

Czas na kolejny weekend ze skokami narciarskimi i Puchar Świata w Wiśle. Dla Biało-Czerwonych będzie to doskonała szansa na przełamanie po niesatysfakcjonującym początku sezonu. Czy tym razem polscy skoczkowie dadzą sympatykom skoków więcej radości. Już dziś kwalifikacje do niedzielnego konkursu. 

Skoki narciarskie. Wisła: kwalifikacje. Kto wystąpi?

Przed nami kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle. Na starcie ma pojawić się 71 zawodników z dziewiętnastu krajów. Z racji sześciu dodatkowych miejsc najliczniejszą grupę stanowić będą Polacy. W Wiśle wystartuje łącznie trzynastu Biało-Czerwonych: Stefan Hula, Maciej Kot, Jarosław Krzak, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Piotr Żyła i Jan Habdas. Ostatni z wymienionych skoczków zadebiutuje w zawodach tej rangi.

Reklama

Warto zwrócić uwagę na fakt, że w Wiśle po jednym przedstawicielu będą miały takie kraje jak Korea Południowa oraz Rumunia, a dwóch Turcja i Ukraina. Zawodnicy z tych krajów nieczęsto gościli w poprzednich latach w zmaganiach PŚ na polskiej ziemi.

Skoki narciarskie. Wisła: wyniki dotychczasowych konkursów

Premierowy konkurs skoków narciarskich w ramach PŚ w Wiśle odbył się 9 stycznia 2013 roku. Wówczas triumfował Norweg Anders Bardal. W kolejnych odsłonach indywidualnych zmagań wygrywali kolejno Andreas Wellinger, Stefan Kraft, Roman Koudelka.

Aż do 2017 roku musieli czekać polscy kibice na triumf reprezentanta Polski. Wtedy zorganizowano dwa konkursy indywidualne i wygrał je Kamil Stoch, który jako jedyny ze wszystkich skoczków może pochwalić się więcej niż jednym zwycięstwem na obiekcie im. Adama Małysza w Wiśle. Stoch to jedyny reprezentant Polski, który stał na podium konkursów na tej skoczni. Łącznie ta sztuka udała się zawodnikowi z Zębu pięciokrotnie. Trzy razy na podium zawodów w Wiśle meldował się Stefan Kraft, który obecnie jest jednak daleki od swojej najlepszej formy.

Skoki narciarskie. Wisła: gdzie oglądać transmisję z kwalifikacji?

Kwalifikacje do niedzielnego konkursu Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w piątek 3 grudnia. Początek rywalizacji o godzinie 18:00. Kwalifikacje będzie można oglądać w tv na kanale TVP 1, TVP Sport oraz Eurosport 1. Dostępny będzie również online live stream w Internecie oraz w aplikacji mobilnej na sport.tvp.pl i w Eurosport Playerze. Tekstowa relacja dostępna również na sport.interia.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama