Reklama

Reklama

PŚ w Willingen. Wiatr znów popsuje plany organizatorom?

Koszmarne warunki pogodowe storpedowały piątkowe plany organizatorów Willingen Five. W naprędce ustalono nowy program zawodów, ale prognozy pogody na sobotę także nie napawają optymizmem.

W piątek z godnym podziwu uporem przez kilka godzin próbowano dokończyć serię treningową. Swoje próby - przez blisko cztery godziny - oddała niewiele ponad połowa zawodników. Ostatecznie zdecydowano się anulować całą serię i wraz z kwalifikacjami przenieść ją na sobotę.

Reklama

W myśl nowego programu sobotnie działania na skoczni mają zacząć się od zaplanowanego na godzinę 14 treningu. O godzinie 15 przewidziano start kwalifikacji, a o godzinie 16 rozpoczęcie pierwszej serii konkursowej. Z kolei początek niedzielnego konkursu przesunięto na godzinę 10.15.

Pytanie tylko, czy FIS-owi na nosie znów nie zagra szalejący wiatr. Prognozy pogody nie są pozytywne - wiatr ma wiać z prędkością 3-4 m/s, a w podmuchach osiągać nawet prędkość 9 m/s. To warunki nie tylko niekorzystne, ale po prostu niebezpieczne dla zdrowia zawodników.

Założenia nowego planu są bardzo optymistyczne, jednak planowe rozegranie treningów i kwalifikacji w ciągu dwóch godzin, może okazać się po prostu nierealne.

Organizatorom z całą pewnością będzie jednak zależało, by rozegrać zarówno kwalifikacje, jak i cztery serie konkursowe. Ich wyniki będą bowiem stanowić składowe ogólnej noty turnieju Willingen Five - kolejnego miniturnieju w kalendarzu Pucharu Świata. Dla zwycięzcy cyklu przewidziano nagrodę w wysokości 25 tysięcy euro (około 100 tysięcy złotych).

Zmieniony program Willingen Five:

Sobota, 08.02:

14.00 - trening,

15.00 - kwalifikacje,

16.00 - pierwsza seria konkursowa,

Niedziela, 09.02:

10.15 - pierwsza seria konkursowa.

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama