Reklama

Reklama

PŚ w Willingen. Kamil Stoch wygrał prolog! Świetne skoki Polaków

Nie odbyły się tradycyjne kwalifikacje do konkursu skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata w Willingen. Zamiast tego zorganizowano prolog, w którym zajmowane miejsca nie miały wielkiego znaczenia. Udział w tej części zawodów wzięło pięciu polskich skoczków, którzy wystąpią także w sobotę w konkursie głównym. Kamil Stoch okazał się najlepszy.

Dobre wyniki na treningach rozbudziły nadzieje na przełom w polskich skokach narciarskich. Emocje te ostudziły mniej udane skoki polskich reprezentantów w konkursie drużyn mieszanych. Kiedy przyszło do prologu, wszyscy znów liczyli na przebłysk Kamila Stocha i Piotra Żyły.

Czytaj także: Kilka lat po wypadku na skoczni mówi o nowym życiu i przekraczaniu granic

Skakali jednak też inni - jako pierwszy Stefan Hula, ale trudno nazwać jego 124,5 metra sukcesem. Paweł Wąsek zaprezentował się bardzo dobrze osiągając 140,5 m i dostał wysokie noty od sędziów, po swojej próbie został liderem.

Reklama

Wąska z pierwszej pozycji zrzucił... skaczący niedługo po nim Dawid Kubacki. Starszy z skoczków uzyskał dokładnie taką samą odległość, ale zaliczył o prawie pięć punktów więcej za oceny stylu i warunki wietrzne. 

PŚ w Willingen. Przez moment na czele prologu było trzech Polaków

To nie była jedyna taka sytuacja w tej rywalizacji. Kubackiego na pozycji lidera "zmienił" Piotr Żyła, skacząc 143 metry. Jego natomiast jeszcze lepszym skokiem zepchnął niżej Kamil Stoch, który uzyskał 146 metrów. Przez kilka minut na czele klasyfikacji znajdowało się więc aż trzech Polaków!

Czytaj także: Pekin 2022. Skoki narciarskie na igrzyskach [terminarz i godziny]

Groźny upadek zanotował słoweński zawodnik Timi Zajc, ale ostatecznie nic groźnego dla zdrowia skoczka się nie stało. Ostatecznie prolog padł łupem Stocha, a oprócz niego na wysokich pozycjach zakończyli konfrontację Piotr Żyła (4. pozycja), Dawid Kubacki (7), Paweł Wąsek (9).

Czytaj więcej:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy