Reklama

Reklama

​PŚ w Willingen. Kamil Stoch: Nie chciałem skończyć ze śniegiem w zębach

Kamil Stoch był najlepszy w prologu przed konkursem Pucharu Świata w Willingen w skokach narciarskich. Polak, który ostatnio zmagał się z kontuzją kostki, skomentował swój występ. Podziękował między innymi kibicom za wsparcie w trudnych dla niego chwilach.

- Cieszę się że mogę "cieszyć się" z dobrych skoków, bo takie właśnie udało mi się oddać. Sporo miałem na głowie i w głowie ostatnio. Sporo chciałem zrobić na raz. Musiałem to zmienić, swoje podejście, ale też musieliśmy trochę z trenerami odgrzebać i odgruzować pewne rzeczy, które powinny działać - powiedział Stoch dla "Eurosportu", tłumacząc co udało mu się poprawić i zmienić w ostatnich tygodniach.

Czytaj także: Piotr Żyła: Może jeszcze nie wytrzeźwiałem?

Nie odbyły się tradycyjne kwalifikacje do konkursu skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata w Willingen. Zamiast tego zorganizowano prolog, w którym zajmowane miejsca nie miały wielkiego znaczenia. Udział w tej części zawodów wzięło pięciu polskich skoczków, którzy wystąpią także w sobotę w konkursie głównym.

Reklama

- Udało się znaleźć optymalną pozycję najazdową dla mnie. Nie muszę pilnować tysiąca elementów, tylko trzech dwóch, a reszta przychodzi samo. Innsbruck nie był miły, ale był potrzebny, żebym coś zrozumiał. Musiałem zrozumieć że trzeba odpuścić, ale ja tego nigdy nie chce. Kibice też dali mi mocnego kopa, ludzie wysyłali mi życzliwe wiadomości, mnie to budowało - wyznał Stoch.

Skoki narciarskie. PŚ w Willingen. Kamil Stoch był kontuzjowany, ale wrócił w świetnej formie

Stoch wypowiedział się także na temat stanu swojej kostki i ocenił nowe kombinezony - To jest kolor świeżości i nadziei. Kombinezon sam nie skoczy, trzeba mu pomóc. Dzisiaj przy lądowaniu było nierówno i twardo. Podjąłem decyzję że nie będę ryzykował. To nie ten czas, trzeba się utwierdzać w dobrym skakaniu i szukać dobrej energii. Chciałem zakończyć z uśmiechem, a nie ze śniegiem w zębach - zakończył.

Czytaj więcej:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy