Reklama

Reklama

​PŚ w Titisee-Neustadt. Polacy mimo osłabień spisali się nieźle w kwalifikacjach

Polscy skoczkowie w osłabionym składzie zaprezentowali się w kwalifikacjach do Pucharu Świata w skokach narciarskich w Titisee-Neustadt. Mimo braku doświadczonych Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i Piotra Żyły, pięciu z sześciu "Biało-Czerwonych" uzyskało awans do głównego konkursu. Kwalifikacje wygrał Cene Prevc ze Słowenii.

Absencje polskich skoczków w zawodach rangi Pucharu Świata wynikały z różnych przyczyn. Kamil Stoch i Dawid Kubacki leczą kontuzję, a Piotr Żyła nie mógłby wystąpić, ze względu na pozytywny test na koronawirusa. Z uwagi na to w Titisee-Neustadt wystąpiła mocno okrojona kadra narodowa.

Wyniki osiągane na treningach przez naszą mocno odmienioną kadrę, która - delikatnie mówiąc - nie zachwyciła podczas pierwszego piątkowych treningów. Najlepiej z "Biało-Czerwonych" spisali się 21. na pierwszym treningu Andrzej Stękała.

Reklama

PŚ w Titisee-Neustadt: Wyniki kwalifikacji

Jako pierwszy z Polaków skakał Klemens Murańka, którego 111 metrów początkowo wydawało się wynikiem słabym, nawet w niezbyt doborowym towarzystwie skaczących zaraz przed nim i po nim. Ostatecznie jednak dało mu to awans. Słabiej spisał się Tomasz Pilch, lądując na 105 metrze nie miał żadnych szans na awans do głównego konkursu.



Lepsze chwilę dla polskiej ekipy nastały od próby Macieja Kota i Andrzeja Stękały. Pierwszy skoczył 114,5 metra, a drugi 118 metrów. Obaj od razu po skoku awansowali do głównych zawodów. Dołączył do nich Aleksander Zniszczoł z wynikiem 116 metrów, a także Jakub Wolny z 120,5 metra (najdalej z Polaków). 

PŚ w Titisee-Neustadt: Kwalifikacje wygrał Cene Prevc

Rezultaty te były dalekie od czołówki, ale pozwalały na rywalizację o punkty w Pucharze Świata. Najdalszy skok kwalifikacji oddał Karl Geiger - uzyskując 136 metrów. Tę część zawodów wygrał jednak Cene Prevc (135,5 m).

Wyniki polskich skoczków w kwalifikacjach do PŚ w Titisee-Neustadt:

Pilch - 105 m - 53. miejsce

Murańka - 111 m - 49

Kot - 114,5 m - 46

Zniszczoł - 116 m - 44

Stękała - 118 m - 40

Wolny - 120,5 m - 24

Czytaj także:

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy