Reklama

Reklama

PŚ w Titisee-Neustadt. Pięciu z sześciu Polaków dostało się do głównych zawodów

Pięciu z sześciu polskich skoczków przebrnęło przez kwalifikacje skoków narciarskich w ramach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt. Jedynym z ekipy "Biało-Czerwonych", któremu się to nie powiodło, był Tomasz Pilch. Kwalifikacje wygrał Karl Geiger. Początek konkursu o godzinie 16, relacja w Interii.

Do Titisee-Neustadt Polacy wybrali się w mocno rezerwowym składzie, bez Kamila Stocha i reszty skoczków, którzy będą reprezentować nasz kraj na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. Sztab szkoleniowy naszej kadry, jest ostatnio mocno krytykowany, ale zdecydował, że w gronie 60 skoczków, którzy na Hochfirstschanze znaleźli się Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł oraz Jakub Wolny, który w sobotnim konkursie jako jedyny z naszych zdobył punkty w Pucharze Świata.

Reklama

Skoki narciarskie. Sześciu Polaków w kwalifikacjach w Titisee-Neustadt

Mimo słabego występu Polaków w sobotnich zmaganiach, kibice skoków narciarskich w naszym kraju liczyli, że zgodnie ze słowami znanego przed laty przeboju "niedziela będzie dla nas". Oczywiście z zachowaniem odpowiedniej miary, bo na pucharowe podium nikt nie liczył. Ale już na 3-4 zawodników w czołowej "30" nikt by się zapewne nie obraził. Niestety kryzys w polskich skokach dotyka nie tylko głównej kadry, a nawet zawodników występujących "na zapleczu elity".

Czytaj także: Niemcy podali skład na IO. Wielkie gwiazdy pominięte

Pierwszym z "Biało-Czerwonych" na belce w kwalifikacjach był Maciej Kot i nie zawiódł osiągając 122 metry i kwalifikację. Kompletnym rozczarowaniem okazała się próba Tomasza Pilcha, który cały wyjazd na PŚ w Titisee-Neustadt może zaliczyć do nieudanych. 103,5 metra nie dawało nadziei na możliwość oddawania kolejnych skoków. Klemens Murańka uzyskał 120,5 m, co sprawiało, że pozostawał w walce o awans do głównego konkursu (ostatecznie zasłużył na kwalifikację).

PŚ w Titisee-Neustadt. Tylko Tomasz Pilch nie przebrnął przez kwalifikacje

Problemów z dostaniem się do głównych zawodów nie mieli także Andrzej Stękała i Aleksander Zniszczoł. Ten pierwszy "poleciał" 115,5 m, a drugi 120,5 m. Oba skoki wystarczyły, by móc zaprezentować się od godziny 16 w rywalizacji o punkty Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków okazał się Jakub Wolny, który skoczył 127 metrów. Kwalifikacje wygrał Karl Geiger (139 metrów), choć najdłuższy skok tej części zawodów oddał Lovro Kos (141 m).

Wyniki polskich skoczków w kwalifikacjach do PŚ w Titisee-Neustadt:

Pilch - 103,5 m - 51. miejsce

Stękała - 115,5 m - 46

Murańka - 120,5 m - 37

Zniszczoł - 120,5 m - 39

Kot - 122 m - 32

Wolny - 127 m - 28

Czytaj także: 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy