Reklama

Reklama

PŚ w skokach - Zakopane może mieć problem z przygotowaniem obiektu

- Zakopane może mieć poważny problem z przygotowaniem Wielkiej Krokwi do rozegrania zaplanowanych na 18 i 19 stycznia zawodów Pucharu Świata w skokach - uważa prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

Według niego sytuacja na skoczni jest bardzo zła. Od wielu dni pogoda w Zakopanem jest bardzo zmienna. Są noce z przymrozkami, ale też i z dodatnimi temperaturami. W czwartek około godziny 23 termometry w stolicy polskich Tatr wskazywały 14 stopni powyżej zera.

- Robimy ten puchar po raz osiemnasty i moim zdaniem tak źle jeszcze nigdy nie było. Jeżeli diametralnie nie zmieni się pogoda, to podobnie jak Wisła, będziemy musieli posiłkować się śniegiem z Chochołowa - ocenił prezes TZN.

Dodał, że o tym, czy uda się skocznię przygotować, będzie można powiedzieć dopiero we wtorek: "W poniedziałek przejmujemy obiekt od COS i wtedy ekipa techniczna oceni stan skoczni".

Reklama

Bardziej optymistycznie wypowiada się w tej sprawie kierujący w TZN przygotowaniami zawodów PŚ w Zakopanem Wojciech Gumny.

- Śnieg jest już zmagazynowany, można też go dowieźć z kilku miejsc, m.in. z wyższych partii gór. Na chwilę obecną nie widzę większych zagrożeń. Skocznia jest położona od strony północnej, deszcz nie padał, prognozy pogody zapowiadają obniżkę temperatury, będzie więc można sztucznie śnieżyć - zauważył.

Polscy skoczkowie jednak nie będą mogli potrenować w Zakopanem przed czwartkową edycją PŚ w Wiśle. - Według moich informacji tamta skocznia powinna być już gotowa na poniedziałek wieczór, więc z pewnością nie będzie przeszkód, żeby tam właśnie odbyć treningi. Na Wielkiej Krokwi raczej nie będzie takiej możliwości - powiedział Kozak.

W Zakopanem odbędą się dwa konkursy PŚ - w sobotę drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Kwalifikacje do niedzielnego konkursu zaplanowano na piątek po południu.

Prognoza pogody przewiduje, że w przyszłym tygodniu w stolicy polskich Tatr ochłodzi się i mogą wystąpić przelotne, niewielkie opady śniegu. W weekend ma być zachmurzenie umiarkowane z temperaturą wahającą się od minus 5 w nocy do 2 stopni powyżej zera w ciągu dnia.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje