Reklama

Reklama

PŚ w skokach - Willingen na otwarcie Team Tour

Dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w weekend w niemieckim Willingen rozpoczną rywalizację w FIS Team Tour. W dziewięć dni odbędą się trzy konkursy indywidualne i dwa drużynowe zaliczane do wspólnej klasyfikacji.

W sobotę w Willingen zostanie rozegrany konkurs drużynowy, a w niedzielę indywidualny. Rok temu w rywalizacji zespołowej zwyciężyła Norwegia przed Austrią, Polska zajęła siódme miejsce.

Następnego dnia w konkursie indywidualnym triumfował późniejszy zdobywca Pucharu Świata Norweg Anders Bardal, a Kamil Stoch uplasował się na piątej pozycji. W całym cyklu, obejmującym także zawody w Klingental i Oberstdorfie, triumfowała Austria, a Polska była siódma.

Reklama

Cykl FIS Team Tour powstał w 2009 roku, a jego pomysłodawcą był dyrektor Pucharu Świata Austriak Walter Hofer. Do klasyfikacji końcowej liczą się wszystkie rezultaty - zarówno z konkursów indywidualnych (dwóch najlepszych zawodników każdej ekipy), jak i drużynowych. Zwycięski zespół otrzyma 100 tys. euro.

Wyniki wszystkich pięciu konkursów liczą się także do klasyfikacji generalnej PŚ.

W tym roku zapowiada się ciekawa rywalizacja, w Willingen wystąpią wszyscy czołowi skoczkowie świata, z wyjątkiem Thomasa Morgensterna. W ekipie Austrii znaleźli się za to Andreas Kofler, lider klasyfikacji pucharowej i lotów Gregor Schlierenzauer, Martin Koch, Wolfgang Loitzl, Stefan Kraft, Michael Hayboeck i Manuel Fettner.

Trener Łukasz Kruczek do zespołu powołał piątkę skoczków bardzo dobrze prezentujących się ostatnio w zawodach pucharowych - to Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki - oraz Stefana Hulę, który błyszczał formą w Pucharze Kontynentalnym.

Dwa najbliższe konkursy i piątkowe kwalifikacje w Willingen będzie można obejrzeć w stacji Eurosport, gdzie będzie je komentował Adam Małysz. Niedzielny konkurs pokaże także TVP.

"Jest szansa, że w sobotę Polacy ponownie staną na podium, są w dobrej, stabilnej formie. Po ostatnich zawodach apetyty są bardzo duże. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera, wszyscy są naładowani pozytywną energią" - uważa Małysz.

Program FIS Team Tour:

Willingen:

piątek 8 lutego:

15.30 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

sobota 9 lutego:

13.00 - seria próbna

14.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela 10 lutego:

13.00 - seria próbna

14.00 - pierwsza seria konkursowa

Klingenthal:

wtorek 12 lutego:

13.00 - oficjalny trening

15.15 - kwalifikacje

środa 13 lutego:

14.00 - seria próbna

15.15 - pierwsza seria konkursowa

Oberstdorf:

piątek 15 lutego:

16.00 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

sobota 16 lutego:

15.30 - seria próbna

17.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela 17 lutego:

16.00 - seria próbna

17.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje