Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Wielka Krokiew jest już niemal gotowa do zawodów

Niskie temperatury pozwoliły przez kolejne kilka dni na dośnieżanie Wielkiej Krokwi. Według organizatorów obiekt jest już niemal gotowy do rozpoczynających się w piątek w Zakopanem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Na obiekcie od kilku dni bez przerwy pracują armatki oraz kilkudziesięcioosobowa ekipa techniczna. Także obok skoczni, m.in. w okolicach rozbiegu, nadal gromadzony jest śnieg.

"Sytuacja jest całkowicie opanowana. Wielka Krokiew dziś po południu będzie odpowiednio zaśnieżona, a więc gotowa do zawodów" - zapewnił we wtorek prezes Tatrzańskiego Związku Narciarskiego Andrzej Kozak.

"Moim zdaniem jedynym problemem może być wiatr" - ocenił kierujący w TZN przygotowaniami zawodów PŚ w Zakopanem Wojciech Gumny.

Te obawy są całkiem uzasadnione, ponieważ od około dwóch miesięcy co kilka dni w stolicy Tatr pojawia się ciepły, wiejący z południa halny lub zdecydowanie zimniejszy, zachodni, tzw. orawiak.

Reklama

Częściowo potwierdza je też kierownik stacji hydrologiczno-meteorologicznej w Zakopanem.

"Występujący już dziś południowy wiatr, wiejący wysoko w górach z prędkością ok.70 km/h, będzie się utrzymywał do środy-czwartku. W kolejnych dniach widać tendencję do jego osłabnięcia. Mogą się jednak pojawiać porywy, głównie z kierunków zachodnich, osiągające do 8 m/s (ok. 30km/h)" - powiedział Michał Furmanek.

Dodał, że temperatura podczas konkursów wahać się będzie od 1 do 2 stopni powyżej zera. Możliwe są także przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu.

Rozpoczynające się południowymi kwalifikacjami w piątek zakopiańskie zawody PŚ oglądać będzie "na żywo" kilkadziesiąt tysięcy kibiców.

"Na trybunach może codziennie zasiąść około 22 tysiące widzów. Wokół skoczni jak zwykle zgromadzi się z pewnością kolejnych kilka tysięcy. Bezpieczeństwa będzie pilnowało, jak co roku około 300 osób - policjantów, strażaków, pracowników ochrony czy funkcjonariuszy straży granicznej" - wyliczał Gumny.

Tradycyjnie już zainteresowanie biletami wzrastało wraz z przybliżającym się terminem pucharu. "Miejscówek jednak nie powinno zabraknąć, ponieważ zatrzymaliśmy ich pewną pulę do sprzedaży w dniach zawodów" - uspokaja kierujący w TZN przygotowaniami zawodów PŚ w Zakopanem.

Program zawodów Pucharu Świata w Zakopanem:

17 stycznia (piątek):

14.00 oficjalny trening

16.00 seria kwalifikacyjna

18 stycznia (sobota):

16.15 seria próbna

17.15 pierwsza seria konkursu drużynowego

19 stycznia (niedziela):

13.00 seria próbna

14.00 pierwsza seria konkursu indywidualnego.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL