Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Walter Hofer pochwalił organizatorów zawodów w Wiśle-Malince

Dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich Walter Hofer pochwalił pracę organizatorów zawodów w Wiśle-Malince. Zmagania na skoczni im. Adama Małysza odbywały się od piątku do niedzieli.

"Wykonał on taki gest, który bardzo rzadko można zobaczyć. Po dekoracji, gdy staliśmy na skoczni, podszedł do nas, uścisnął dłoń i powiedział, że było bardzo fajnie" - powiedział dyrektor obiektu Andrzej Wąsowicz.

Przyznał, że sprawiło mu to wiele satysfakcji po wielu tygodniach ciężkiej pracy. Poinformował też, że nie zostało sprzedanych tylko 70 biletów z obu dni. Na każdy konkurs mogło wejść po 6 500 widzów.

Podczas inauguracyjnych zawodów PŚ w skokach narciarskich Wiśle-Malince najpierw rozegrano konkursu drużynowy. W sobotę triumfowali Polacy, którzy wystąpili w składzie: Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch. Dzień później najlepszy z "Biało-Czerwonych" Kamil Stoch zajął czwarte miejsce w konkursie indywidualnym. Zwyciężył Jewgienij Klimow, który prowadził już po pierwszej serii. To pierwsza w historii wygrana reprezentanta Rosji w zawodach tego cyklu.

Reklama

Łukasz Bielski z Urzędu Miejskiego w Wiśle powiedział, że nie ma dokładnych statystyk, jak wielu kibiców odwiedziło miasto w miniony weekend.

Przyznał, że wskutek niefrasobliwości zmotoryzowanych kibiców był problem z przejazdem ze skoczni w kierunku Szczyrku. Wielu z nich wybrało się w podróż przez Przełęcz Salmopolską na letnich oponach.

"Od wielu lat powtarza się ta sama sytuacja. Apelujemy do osób które przybywają do nas samochodami, aby od listopada przyjeżdżać na zimowym ogumieniu" - dodał Bielski.

Autor: Rafał Czerkawski

***
Cały sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich od pierwszego skoku w kwalifikacjach, po ostatni o punkty na żywo tylko na antenach Eurosportu. Od piątku do niedzieli skoczkowie będą rywalizować w fińskim Kuusamo. W piątek kwalifikacje od 17:30, w sobotę pierwszy konkurs od 16:30, w niedzielę drugi od 17:00 na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL