Reklama

Reklama

PŚ w skokach w Wiśle. Piotr Żyła: Prezes zna mój numer konta

Polscy skoczkowie w znakomitych nastrojach spotkali się dziś z dziennikarzami tuż przed konkursami Pucharu Świata w Wiśle. Niektórzy wiedzą już nawet, kto wygra konkurs sobotni, a kto niedzielny.

Treningami i kwalifikacjami na skoczni im. Adama Małysza rozpoczyna się dziś trzydniowe święto skoków w Wiśle. "Biało-czerwoni" przystępują do rywalizacji bezpośrednio po rewelacyjnym dla nich Turnieju Czterech Skoczni, który wygrał Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą, a czwarty był Maciej Kot.

Jak powiedział jeden z dziennikarzy, wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz już wytypował zwycięzców konkursów w Wiśle. Jedne zawody wygra Żyła, a drugie - Stoch. Ta informacja wywołała śmiech wśród naszych zawodników.

Reklama

- Prezes numer konta zna, więc jakby co, mogę mieć jutro wolne - wypalił Żyła, który notuje znakomity sezon i wdarł się już do najlepszej dziesiątki Pucharu Świata.

Czyżby prezes Wąsowicz nie doceniał Kota? - Ja tam wolę atakować z cienia. Wolę być na tych prawdziwych wynikach na pierwszym miejscu niż przed konkursem w takich typowaniach - odpowiedział z uśmiechem skoczek z Zakopanego.

- Przed zawodami nie ma sensu typować zwycięzców.  To są skoki narciarskie, sport bardzo nieprzewidywalny. Oczywiście czujemy dużą presję, wiemy, że jesteśmy w gronie faworytów, przede wszystkim Kamil i Piotrek, jak to powiedział prezes Wąsowicz - podkreślił w żartach Kot.

- Trzeba wykonać swoją robotę i wtedy wszystko jest możliwe. Nie ma co mówić, że wyniki są już wydrukowane. Cała nasza reprezentacja ma jasny plan. Nieważne, gdzie skaczemy, zawsze plan jest podobny, są zadania do wykonania - zaznaczył nasz zawodnik.

Stoch zapewnił, że czuje się dobrze po wyczerpującym TCS i upadku w Innsbrucku. - Od Lillehammer doskwiera mi lekki ból w kolanie. Minimalnie czuję jeszcze ból w barku, ale wszystko idzie ku dobremu. Nie mam czasu, żeby się zregenerować w pełni, ale na dziś jestem gotowy do startu - podkreślił.

W sobotę i niedzielę o 16 skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych.

Z Wisły Waldemar Stelmach, Artur GacProgram Pucharu Świata w Wiśle:

13.01.2017, piątek

16:00 - trening oficjalny (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

14.01.2017, sobota

15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.01.2017, niedziela

14:30 - kwalifikacje
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje