Reklama

Reklama

PŚ w skokach w Wiśle. Piotr Żyła: Prezes zna mój numer konta

Polscy skoczkowie w znakomitych nastrojach spotkali się dziś z dziennikarzami tuż przed konkursami Pucharu Świata w Wiśle. Niektórzy wiedzą już nawet, kto wygra konkurs sobotni, a kto niedzielny.

Treningami i kwalifikacjami na skoczni im. Adama Małysza rozpoczyna się dziś trzydniowe święto skoków w Wiśle. "Biało-czerwoni" przystępują do rywalizacji bezpośrednio po rewelacyjnym dla nich Turnieju Czterech Skoczni, który wygrał Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą, a czwarty był Maciej Kot.

Jak powiedział jeden z dziennikarzy, wiceprezes PZN Andrzej Wąsowicz już wytypował zwycięzców konkursów w Wiśle. Jedne zawody wygra Żyła, a drugie - Stoch. Ta informacja wywołała śmiech wśród naszych zawodników.

- Prezes numer konta zna, więc jakby co, mogę mieć jutro wolne - wypalił Żyła, który notuje znakomity sezon i wdarł się już do najlepszej dziesiątki Pucharu Świata.

Reklama

Czyżby prezes Wąsowicz nie doceniał Kota? - Ja tam wolę atakować z cienia. Wolę być na tych prawdziwych wynikach na pierwszym miejscu niż przed konkursem w takich typowaniach - odpowiedział z uśmiechem skoczek z Zakopanego.

- Przed zawodami nie ma sensu typować zwycięzców.  To są skoki narciarskie, sport bardzo nieprzewidywalny. Oczywiście czujemy dużą presję, wiemy, że jesteśmy w gronie faworytów, przede wszystkim Kamil i Piotrek, jak to powiedział prezes Wąsowicz - podkreślił w żartach Kot.

- Trzeba wykonać swoją robotę i wtedy wszystko jest możliwe. Nie ma co mówić, że wyniki są już wydrukowane. Cała nasza reprezentacja ma jasny plan. Nieważne, gdzie skaczemy, zawsze plan jest podobny, są zadania do wykonania - zaznaczył nasz zawodnik.

Stoch zapewnił, że czuje się dobrze po wyczerpującym TCS i upadku w Innsbrucku. - Od Lillehammer doskwiera mi lekki ból w kolanie. Minimalnie czuję jeszcze ból w barku, ale wszystko idzie ku dobremu. Nie mam czasu, żeby się zregenerować w pełni, ale na dziś jestem gotowy do startu - podkreślił.

W sobotę i niedzielę o 16 skoczkowie będą rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych.

Z Wisły Waldemar Stelmach, Artur GacProgram Pucharu Świata w Wiśle:

13.01.2017, piątek

16:00 - trening oficjalny (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

14.01.2017, sobota

15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

15.01.2017, niedziela

14:30 - kwalifikacje
16:00 - pierwsza seria konkursowa

Graj razem z nami dla WOŚP! Wesprzyj Orkiestrę na pomagam.interia.pl

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL