Reklama

Reklama

PŚ w skokach w Wiśle. Będzie dodatkowa komunikacja dla kibiców

W sobotę i niedzielę kibice, którzy z centrum Wisły będą chcieli dotrzeć na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, w okolice skoczni im. Adama Małysza będą mogli skorzystać ze specjalnej komunikacji autobusowej - poinformował Łukasz Bielski z Urzędu Miejskiego.

- Miejsce odjazdu na zawody, to przystanek przy cukierni i aptece koło Placu Hoffa oraz przystanek ul. Olimpijska. Z kolei miejsce odjazdu po skokach do Wisły na ul. Kolejową to skrzyżowanie Nowa Osada, przystanek na drodze z Czarnego - wyjaśnił Bielski.

Reklama

Odjazdy dodatkowych autobusów w okolice skoczni odbywać się będą co 20 minut (w razie potrzeby częściej) w sobotę od 14.00 do 16.10, zaś w niedzielę od 13.00 do 15.10.

- Odwóz chętnych kibiców po zawodach nastąpi do 50 minut od ich zakończenia na podstawie wykupionego w autobusie biletu oraz w miarę zapełniania autobusów i przejezdności drogi. Przewóz kibiców w ramach dodatkowej komunikacji odbywać się będzie na podstawie wykupionego w autobusie biletu tam - powrót - dodał.

W przeciwieństwie do 2017 roku, w tym pociągi docierają do centrum Wisły. Jednak jak poinformowała rzeczniczka prasowa Kolei Śląskich Magdalena Iwańska przewoźnik nie uruchomi specjalnych połączeń. Jednak w razie potrzeby na regularne kursy będą wysyłane pojemniejsze składy.

Kibice mogą też skorzystać z połączenie Intercity. Z Warszawy Centralnej pociąg odjeżdża o godz. 6.20 (w sobotę i niedzielę) przez Skierniewice, Piotrków Trybunalski, Częstochowę, Katowice, a na stacji Wisła Uzdrowisko ma być o godz. 12.05.

W piątek na skoczni w Wiśle Malince odbędą się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. W sobotę na tym obiekcie zostanie rozegrany konkurs drużynowy.

Rafał Czerkawski

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w Wiśle

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje