PŚ w skokach. W Trondheim kolejny konkurs

W czwartek w Trondheim odbędzie się konkurs skoków narciarskich zaliczany do klasyfikacji Pucharu Świata i cyklu Raw Air. Przed rokiem triumfował Kamil Stoch, lądując w pierwszej serii na 146 m i ustanawiając rekord obiektu.

W środę kwalifikacje wygrał Austriak Stefan Kraft - 135,5 m. Drugie miejsce zajął triumfator Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi, lądując na 130,5 m, a trzeci był Dawid Kubacki - 130 m. Stoch zajął 14. lokatę - 123 m.

W klasyfikacji turnieju Raw Air na prowadzenie wyszedł Kraft, a na drugie miejsce ze stratą 5,3 pkt spadł Norweg Robert Johansson. Trzeci jest Kobayashi - strata 27,4 pkt. Najlepszy z Polaków Stoch zajmuje szóste miejsce ze stratą 109,1 pkt do lidera.

W pierwszej serii czwartkowego konkursu obok Kubackiego i Stocha wystąpi jeszcze czterech Polaków: Jakub Wolny, Piotr Żyła, Paweł Wąsek i Stefan Hula.

W trakcie turnieju Raw Air na skoczniach w Oslo, Lillehammer, Trondheim i mamucie w Vikersund odbędą się cztery konkursy indywidualne i dwa drużynowe. Do klasyfikacji generalnej cyklu pod uwagę są brane noty uzyskane we wszystkich tych zawodach, a także czterech seriach kwalifikacyjnych, zwanych prologami. Zwycięzca otrzyma 60 tysięcy euro.

Konkurs w Trondheim rozpocznie się o godz. 17.

Prognoza pogody na czwartkowe popołudnie nie przewiduje zbyt silnego wiatru, utrudniającego przeprowadzenie zawodów. Temperatura powietrza będzie oscylowała w granicach plus 1 st. C. Nie powinno być także opadów śniegu.