Reklama

Reklama

​PŚ w skokach. W nowym sezonie po dwa konkursy w Wiśle i Zakopanem

Cztery konkursy PŚ w skokach narciarskich zostaną rozegrane w przyszłym sezonie na obiektach w Polsce. 14 i 15 stycznia zawodnicy będą rywalizowali w Wiśle, a 21 i 22 stycznia w Zakopanem - podała w piątek komisja kalendarzowa FIS, która obradowała w Zurychu.

Alicja Kosman z Polskiego Związku Narciarskiego przypomniała, że FIS przyznała Polsce cztery konkursy po raz drugi z rzędu. Zawody zostaną rozegrane w soboty i niedziele. "Po gwarancjach PZN dotyczących modernizacji Wielkiej Krokwi, Zakopane zostało przywrócone do kalendarza PŚ. Profil skoczni został już zatwierdzony przez komisję budowy skoczni narciarskich FIS" - dodała Kosman.

Prezes PZN Apoloniusz Tajner poinformował, że organizatorzy konkursów w Zakopanem zgłosili do FIS gotowość przeprowadzenia dodatkowego konkursu w piątek (20 stycznia), gdyby wcześniej nie udało się przeprowadzić zawodów w innej miejscowości.

Reklama

Zimą w Zakopanem odbędą się także dwa konkursy Pucharu Kontynentalnego - 11 i 12 marca przyszłego roku.

W ustaleń komisji kalendarzowej wynika, że zawody Letniej Grand Prix zawitają do Wisły 22 i 23 lipca. 24 i 25 września odbędą się tam również dwa konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego.

Kosman przypomniała, że piątkowe ustalenia komisji kalendarzowej musi zatwierdzić kongres FIS, który w czerwcu będzie obradował w Meksyku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL