Reklama

Reklama

PŚ w skokach: w Norwegii ma się odbyć dodatkowy konkurs

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) oraz działacze z Norwegii zamierzają zorganizować w tym kraju dodatkowy konkurs Pucharu Świata w skokach po odwołaniu niedzielnego w Oslo. W grę wchodzą Trondheim i Vikersund.

Już wcześniej zaplanowano, że w Trondheim odbędzie się jeden konkurs w środę, a dwa w Vikersund w najbliższy weekend.

Reklama

"Jesteśmy gotowi pod każdym względem i prowadzimy intensywne rozmowy z norweską federacją (NSF)" - powiedział przewodniczący komitetu organizacyjnego w Vikersund.

Terje Lund z NSF wyjaśnił, że jeżeli chodzi o Trondheinm, to jest zbyt mało czasu. "W przypadku Vikersund mamy go więcej i biorąc pod uwagę przygotowania techniczne wystarczy wcisnąć dodatkowe zawody w piątek zamiast planowanych kwalifikacji".

Podkreślił, że Trondheim, pomimo że jest bardzo zainteresowane, raczej nie wchodzi w grę, nie ze względu na kwestie czysto organizacyjne, ale z powodu całego aparatu reklamowo-rynkowego, który potrzebuje czasu.

"Konieczna byłaby sprzedaż miejsc reklamowych na numerach startowych, planszach i tym podobne, a co najważniejsze, sponsorzy, którzy zapłacili za miejsca reklamowe w Oslo-Holmenkollen, gdzie zawody w niedzielę zostały odwołane, też posiadają swoje żądania i pierwszeństwo" - wyjaśnił.

Zbigniew Kuczyński

Dowiedz się więcej na temat: PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje