Reklama

Reklama

PŚ w skokach: W niedzielę w Lahti konkurs indywidualny

W niedzielę w fińskim Lahti zostanie rozegrany konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. O godz. 10.00 rozpoczęły się kwalifikacje, których z powodu złych warunków atmosferycznych nie udało się przeprowadzić w piątek.

Silny wiatr w piątek storpedował dwa treningi i kwalifikacje, w sobotę spowodował, że konkurs drużynowy został rozegrany na średniej, a nie na dużej skoczni. Także na średniej skoczni rozpoczęły się niedzielne kwalifikacje.

W kwalifikacjach ma wystartować pięciu Polaków: Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Kamil Stoch, który w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata jest na czwartej pozycji, występ w konkursie ma zapewniony. Kot, Murańka, Zniszczoł i Stoch byli w drużynie "Biało-czerwonych", która w sobotę zajęła trzecie miejsce.

Reklama

Pierwsza seria konkursowa zaplanowana jest na godz. 11.

Do zakończenia rywalizacji w Pucharze Świata zostało jeszcze pięć konkursów indywidualnych. Po dotychczasowych 22 liderem jest Norweg Anders Bardal z dorobkiem 1139 pkt, drugie miejsce zajmuje Austriak Gregor Schlierenzauer - 1095 pkt, trzecie jego rodak Andreas Kofler - 1061 pkt, a czwarte Stoch - 961 pkt. Na piątej pozycji jest triumfator PŚ w ubiegłym sezonie Austriak Thomas Morgenstern ze stratą 51 pkt do Polaka.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje