Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Turniej Willingen Five sprawdzianem generalnym przed mistrzostwami świata

Skoki narciarskie to nie tylko Turniej Czterech Skoczni, czy Raw Air. W najnowszej historii dyscypliny przybyło nowych tworów. Jednym z nich jest turniej Willingen Five, którego druga edycja rozpoczyna się właśnie dzisiaj i to z udziałem sześciu Polaków! Niecodzienną sytuacją w Willingen są kwalifikacje do konkursu indywidualnego, które odbędą się po dzisiejszej drużynówce.

Tym razem turniej Willingen Five będzie ostatnim sprawdzianem przed mistrzostwami świata w narciarstwie klasycznym, które za nieco ponad tydzień rozpoczną się w austriackim Seefeld. Do zgarnięcia jest wielka jak na skoki premia - 25 tys. euro. Rok temu zdobył ją Kamil Stoch!

Włączający się do cyklu Pucharu Świata nowy pomysł na urozmaicenie karuzeli Pucharu Świata, odbędzie się dopiero po raz drugi. W ubiegłorocznej edycji zwyciężył Kamil Stoch, który z przewagą 7,8 pkt wyprzedził drugiego Johanna Andre Forfanga. Wówczas z bardzo dobrej strony pokazali się też Dawid Kubacki (6. miejsce) oraz Stefan Hula (7. Miejsce). Oczy kibiców zwrócone będą przede wszystkim na Kamila Stocha, który w miniony weekend znokautował rywali na skoczni w Lahti i sięgnął po swoje 33. zwycięstwo w karierze.

Reklama

Do klasyfikacji Willingen Five zalicza się kwalifikacje oraz cztery serie z dwóch rozgrywanych na Muechlenkopfschanze konkursów indywidualnych. Punkty uzyskane przez zawodników w tych pięciu częściach, pozwolą na wyłonienie najlepszego skoczka tegorocznej edycji turnieju.

Do klasyfikacji rozgrywanego w Niemczech turnieju, zgodnie z regulaminem nie zalicza się piątkowego konkursu drużynowego.

Przed drugą edycją Willingen Five, trener Stefan Horngacher zdecydował o powrocie do rywalizacji Stefana Huli. Oprócz niego, do Niemiec pojechali: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Maciej Kot.

Start rywalizacji zaplanowano już na piątek 15 lutego. O 13.30 skoczkowie pojawią się na belce startowej podczas oficjalnego treningu. O 15.45 rozpocznie się z kolei pierwsza seria konkursu drużynowego. Co ciekawe, jeszcze tego samego dnia (18.15), zawodnicy zaprezentują się kwalifikacjach, które będą już wliczać się jako pierwsza część do klasyfikacji Willingen Five.

W sobotę konkurs indywidualny ma rozpocząć się zgodnie z planem o 16. W niedzielę zaś, finałowe zawody turnieju wystartują o 15.15.

Program zawodów w Willingen:

15.02 (piątek)

15.45 - Pierwsza seria konkursu drużynowego
18.15 - Kwalifikacje

16.02 (sobota)
15.00 - Seria próbna
16.00 - Pierwsza seria konkursowa

17.02 (niedziela)
14.15 - Seria próbna
15.15 - Pierwsza seria konkursowa


AB

PŚ w skokach 2018/19 - klasyfikacja

1.Ryoyu KobayashiJaponia
2.Piotr ŻyłaPolska
3.Kamil StochPolska
4.Johann Andre ForfangNorwegia
5.Stephan LeyheNiemcy
Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy