Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Trening i kwalifikacje na skoczni w Engelbergu przełożone na sobotę

Pogoda po raz kolejny pokrzyżowała plany skoczkom narciarskim. Z powodu niesprzyjających warunków, piątkowy trening i kwalifikacje przed sobotnim konkursem indywidualnym na skoczni w Engelbergu zostały przełożone na sobotę.

Szwajcarska pogoda mogła zaskoczyć skoczków. Mimo zbliżającej się kalendarzowej zimy, Engelberg przywitał ich wiosenną aurą oraz porywistym wiatrem.

To właśnie z jego powodu przesunięto pierwotnie początek treningu z godziny 16.00 na 18.00. Silne podmuchy wciąż nie dawały jednak za wygraną, przez co organizatorzy zdecydowali się na odwołanie piątkowej rywalizacji i przeprowadzenie treningu oraz kwalifikacji w sobotę.

Jak podaje branżowy portal Skaczemy.pl pierwsza seria treningowa rozpocznie się jutro o godzinie 13:30, kwalifikacje odbędą się godzinę później, a konkurs zostanie rozegrany o 16.00.

Reklama

Na belce startowej pojawi się siedmiu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot oraz Klemens Murańka.

Zobacz program konkursów PŚ w Engelbergu

Program konkursów PŚ w Engelbergu:

sobota, 21 grudnia

13.30 - oficjalny trening

14.30 - kwalifikacje

15.00 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela, 22 grudnia

13.30 - kwalifikacje

15.00 - pierwsza seria konkursowa

TB

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL