Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Trener Mikeska ma żal do Apoloniusza Tajnera i Adama Małysza

Były trener polskiej reprezentacji w skokach narciarskich Pavel Mikeska po latach opowiedział o kulisach jego pracy. Nieoczekiwanie nie brakło gorzkich słów m.in. na temat Apoloniusza Tajnera oraz Adama Małysza.

Michal Doleżal, obecny trener kadry skoczków, nie jest pierwszym Czechem na tym stanowisku. W latach 1994-99 reprezentacja była prowadzona przez Pavela Mikeskę, który podzielił się swoimi przemyśleniami na temat wyboru swojego rodaka.

- Powiem tak, Horngacher jest na pewno świetnym trenerem, ale dużo ważnej, czarnej i mało zauważalnej roboty za jego kadencji wykonywał Dolezal. Mam takie odczucie, że 70 procent pracy spoczywało na barkach Michala - stwierdził w bardzo długiej i szczerej rozmowie z portalem Skijumping.pl.

Dziś blisko 80-letni Mikeska nie pracuje już aktywnie jako trener, ale z uwagą śledzi to, co dzieje się na skoczniach. Redaktorowi Adrianowi Dworakowskiemu udało się namówić się Mikeskę na kilka szczerych wyzwań. Czeski szkoleniowiec wyznał, że ma żal m.in. do Apoloniusza Tajnera.

Reklama

- Swego czasu mocno dotknęły mnie słowa Apoloniusza Tajnera, że sukcesy Małysza za Mikeski były kwestią Małyszowego talentu, a za Tajnera jego trenerskiej pracy - powiedział 79-letni były szkoleniowiec.

Co więcej, Czech stwierdził też, że po zakończeniu współpracy z Małyszem, obecny dyrektor polskiej reprezentacji nie zawsze był wobec niego w porządku.

- Kontaktu nie mam praktycznie żadnego. (...) Adam opowiedział na mój temat sporo rzeczy, które mijały się z prawdą, a wiadomo, że Adamowi w Polsce każdy uwierzy. Generalnie z Małyszem było tak, że kiedy mu szło, współpraca układała się świetnie. Kiedy mu nie szło, był sfrustrowany. Za bardzo myślał o wynikach, o nagrodach, o pieniądzach. Do tego doszły zmiany w jego życiu prywatnym.

- Pamiętam, że za moimi plecami trenował w Wiśle ze Szturcem, a mi pokazał zwolnienie lekarskie. Cóż, poznałem Adama i od tej dobrej strony i od tej trochę gorszej - dodał Mikeska.

Program PŚ w Zakopanem:

24.01 (piątek)
16.00 - trening
18.00 - kwalifikacje

25.01 (sobota)
15.00 - seria próbna
16.15 - konkurs drużynowy

26.01 (niedziela)
15.00 - seria próbna
16.00 - konkurs indywidualny

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje