Reklama

Reklama

PŚ w skokach. To był weekend Polaków. Do Lillehammer w takim samym składzie

To był weekend polskich skoczków. W Klingenthal "Biało-czerwoni" po raz pierwszy w historii wygrali konkurs drużynowy Pucharu Świata. W konkursie indywidualnym też spisali się bardzo dobrze - Kamil Stoch był czwarty, a Maciej Kot piąty. Trener kadry Stefan Horngacher podjął decyzję, że na kolejne zawody w norweskim Lillehammer Polacy pojadą w takim samym składzie.

To czego dokonali "Biało-czerwoni" w sobotnim konkursie drużynowym zaskoczyło sportowy świata. Nie chodzi tylko o to, że był to historyczny triumf Polaków, ale o to w jakim stylu został odniesiony. Kmail Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki wręcz zdeklasowali rywali. Podopieczni Stefana Horngachera aż o 42 punkty wyprzedzili drugich Niemców. 42,5 punktu stracili do naszych Austriacy, a inna potęga w skokach narciarskich Norwegia miała 104,5 pkt mniej niż Orły.

Zanosiło się, że równie pięknie będzie także w niedzielę w konkursie indywidualnym. Po pierwszej serii liderem był Maciej Kot, a Kamil Stoch był drugi. W finale jednak nasi zawodnicy nie wytrzymali presji i spadli poza podium. Ostatecznie Stoch został sklasyfikowany na czwartym miejscu, a Kot tuż za nim.

Po takim występie trudno się dziwić, że trener kadry Stefan Hornacher nie dokonał żadnych zmian w składzie. Na skoczni Lysgaardsbakken (HS-138) w norweskim Lillehammer w dwóch konkursach indywidualnych walczyć będzie siedmiu naszych skoczków: Maciej Kot, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Stefan Hula i Aleksander Zniszczoł.

"Nie odbył się jeszcze żaden konkurs Pucharu Kontynentalnego. Pierwszy będzie w tym samym czasie, co Puchar Świata w Lillehammer. Chcę kontynuować pracę z tą samą ekipą, a nie wystawiać zawodników w tylko jednym-dwóch konkursach, a potem szybko wymieniać na innych. To młodzi zawodnicy i chcę, by mieli szansę startu także w kolejnych zawodach w Lillehammer - tłumaczył Horngacher na oficjalnej stronie Polskiego Związku Narciarskiego.

Program Pucharu Świata w Lillehammer:

Reklama

Piątek, 9 grudnia 2016

13:00 - trening oficjalny
15:30 - kwalifikacje

Sobota, 10 grudnia 2016

14:45 - seria próbna
16:00 - konkurs indywidualny

Niedziela, 11 grudnia 2016

13:15 - kwalifikacje
15:00 - konkurs indywidualny


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje