PŚ w skokach. Sześciu Polaków wystartuje w Oslo

Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Stefan Hula i Paweł Wąsek wystartują w zawodach Pucharu Świata w skokach, które odbędą się w najbliższy weekend w Oslo - poinformował we wtorek Polski Związek Narciarski. Stefan Horngacher nie znalazł w kadrze miejsca dla Macieja Kota.

W piątek na skoczni Holmenkollen odbędą się kwalifikacje, w sobotę konkurs drużynowy, a w niedzielę - indywidualny. Zawody w stolicy Norwegii zainaugurują minicykl Raw Air.

W klasyfikacji generalnej PŚ po 22 z 28 konkursów trzech Polaków plasuje się w czołówce: Stoch zajmuje drugie miejsce, Żyła - czwarte, a piąty jest Dawid Kubacki, który w ubiegłym tygodniu zdobył tytuł mistrza świata na normalnej skoczni w Seefeld. Prowadzi z dużą przewagą punktową Japończyk Ryoyu Kobayashi.

Zaskoczeniem może być jedynie brak Macieja Kota, który w tym sezonie przeżywa jednak kryzys formy. W jego miejsce Horngacher wolał zabrać do Norwegii niespełna 20-letniego Pawła Wąska. Młody zawodnik w tym sezonie dwukrotnie wystąpił w zawodach PŚ, w Zakopanem zdołał nawet awansować do finałowej serii. W trwającym sezonie Pucharu Kontynentalnego raz stanął na podium.

Kot w rozegranych 2 i 3 marca konkursach Pucharu Kontynentalnego w Renie zajmował odpowiednio dopiero 39. i 9. miejsce. Wąsek w tych samych zawodach także nie zachwycił i był kolejno 27. oraz 19.

W trakcie trwania Raw Air Horngacher ma możliwość dokonywania roszad w kadrze.

Podczas niedawnych mistrzostw świata w Seefeld Dawid Kubacki został złotym medalistą na skoczni normalnej, a Kamil Stoch w tym samym konkursie wywalczył srebrny medal.