Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Stoch trzeci w Engelbergu. "Nie jechało się czysto"

- Dyspozycja? Jest na właściwym poziomie - mówił Kamil Stoch po zajęciu trzeciego miejsca w zawodach Pucharu Świata w skokach w szwajcarskim Engelbergu.

- Dyspozycja? Jest na właściwym poziomie - mówił Kamil Stoch po zajęciu trzeciego miejsca w zawodach Pucharu Świata w skokach w szwajcarskim Engelbergu.

Stoch był zadowolony z obu skoków. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zajął trzecie miejsce, a w klasyfikacji generalnej cyklu awansował na czwarte. Zwyciężył Norweg Anders Fannemel.

- Uważam, że oba skoki były dobre. Dziś dużo lepiej się czułem. Skoki, także te treningowe, były naprawdę na dobrym poziomie i mam nadzieję kontynuować to dalej - ocenił Stoch w wypowiedzi dla TVP.

Zapytany, czy padający śnieg utrudnił mu odbicie z progu skoczni, skoczek żartował, że i bez opadów "ma problemy z trafieniem". Dodał, że śnieg sprawiał kłopoty bardziej przy lądowaniu, ale i na torach najazdowych dało się odczuć brak płynności.

Reklama

- Nie jechało się czysto w tych torach, gdzieś były lekkie przytrzymywania. Ale pomimo tego udało się zrobić superkonkurs na wysokim poziomie - podkreślił.

Na górze skoczni Stoch słyszał doping polskich kibiców. - Oczywiście, że było ich słychać. Nasi kibice potrafili przekrzyczeć nawet dmuchawy, które odśnieżały tory.

Padło też pytanie o obecną dyspozycję Stocha. - Jest na właściwym poziomie - odpowiedział lakonicznie.

W pierwszej dziesiątce sobotniego konkursu uplasowali się jeszcze Dawid Kubacki - na ósmej pozycji i Piotr Żyła - na dziesiątej. Maciej Kot był 17., a Stefan Hula - 22. Nie zakwalifikował się do drugiej serii Jakub Wolny, kończąc zawody na 34. pozycji.

Konkurs skomentował na Facebooku dyrektor sportowy PZN Adam Małysz.

"No i doczekaliśmy się podium również w zawodach indywidualnych! Gratulacje dla Kamila, który dobrze poradził sobie w tych trudnych warunkach - z wiatrem w plecy i padającym śniegiem. Fajnie, że mieliśmy w sumie trzech skoczków w pierwszej dziesiątce. To pokazuje, że drużyna jest mocna i nie ma powodów do nerwowych ruchów. I z nadzieją czekam na jutrzejsze zawody!" - napisał.

Niedzielny konkurs w Engelbergu będzie ostatnim z cyklu Pucharu Świata przed rozpoczynającym się 30 grudnia w Oberstdorfie Turniejem Czterech Skoczni.

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597

Puchar Narodów w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Norwegia7149 pkt
2.Niemcy5976
3.Polska5795
4.Austria3642
5.Słowenia3223
6.Japonia2659

Reklama

Reklama

Reklama