Reklama

Reklama

PŚ w skokach - Stoch, Kot, Żyła i Murańka w ostatnim konkursie drużynowym

W ostatnim w tym sezonie konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Planicy (początek o godz. 11 w sobotę), "Biało-czerwoni" wystąpią w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Klemens Murańka. Rywalizować będzie 11 reprezentacji.

Polska w klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów zajmuje czwartą pozycję z dorobkiem 3354 punktów. Do trzeciej Słowenii ma stratę blisko 700 i nie ma już szans na wyprzedzenie gospodarzy zawodów. Prowadzi Austria - 4866 pkt, przed Niemcami - 4383.

W piątek Stoch zapewnił sobie Puchar Świata 2013/14. W przedostatnim konkursie indywidualnym uplasował się na czwartej pozycji.

Polak zgromadził 1370 punktów i drugiego w klasyfikacji Niemca Severina Freunda wyprzedza o 147 pkt. W niedzielę w Planicy, po ostatnich zawodach, mistrz olimpijski odbierze trofeum.

Reklama

Stoch jest drugim Polakiem, który zdobył Puchar Świata. Pierwszym był Adam Małysz, który triumfował w tym cyklu czterokrotnie.

Pogoda nie powinna storpedować planów, choć konkurs może odbyć się w deszczu. Prognozy przewidują spore zachmurzenie i przelotne opady. Poranna temperatura to jeden stopień Celsjusza; w południe ma wzrosnąć do ośmiu.

Wiatr nie powinien przeszkadzać skoczkom - jego prędkość ma oscylować w granicach 2 m/s.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL