Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Stoch coraz bliżej podium w "generalce"

W nadchodzący weekend w fińskim Lahti odbędą się dwa konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich: drużynowy i indywidualny. Wystartuje sześciu Polaków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus, Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka.

Przed rokiem Lahti było szczęśliwe dla polskiej drużyny. Tomasz Byrt, Piotr Żyła, Kamil Stoch i Adam Małysz zajęli trzecie miejsce, przegrywając tylko z Austrią i Norwegią, i po raz czwarty w historii startów w Pucharze Świata stanęli na podium. Indywidualnie triumfował Szwajcar Simon Ammann. Kamil Stoch uplasował się na dziewiątej pozycji, a Adam Małysz był 15.

Reklama

W bieżącym sezonie Polacy drużynowo nie uzyskują tak dobrych wyników. Najlepsze - piąte miejsce zajęli 10 grudnia 2011 roku w Harrachovie.

Do Finlandii zawodnicy i sztab szkoleniowy polecieli w czwartek. W przyszłym tygodniu nie wracają do Polski, tylko będą trenowali w Skandynawii i wystartują w dwóch kolejnych zawodach pucharowych - w Trondheim 8 marca oraz w Oslo 11 marca.

Do zakończenia rywalizacji w Pucharze Świata zostało jeszcze pięć konkursów indywidualnych. Po dotychczasowych 22 liderem jest Norweg Anders Bardal z dorobkiem 1139 pkt, drugie miejsce zajmuje Austriak Gregor Schlierenzauer - 1095 pkt, trzecie jego rodak Andreas Kofler - 1061 pkt, a czwarte Kamil Stoch - 961 pkt. Na piątej pozycji jest triumfator PŚ w ubiegłym sezonie Austriak Thomas Morgenstern ze stratą 51 pkt do Polaka.

Do Koflera Stoch traci jeszcze 100 pkt, ale w ostatnich konkursach skoczek z Zębu wypadał zdecydowanie lepiej od Austriaka. Przed wyjazdem na konkursy do Skandynawii nie chciał oceniać swoich szans w walce o podium w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. Powiedział tylko, że czuje, iż jest w dobrej formie.

Do Finlandii w najmocniejszym składzie wybrała się także ekipa Austrii. W zespole znaleźli się Schlierenzauer, Kofler, Morgenstern, Martin Koch, David Zauner, Manuel Fettner oraz Michael Hayboeck.

Lahti - program zawodów:

2 marca, piątek:

18.00 - kwalifikacje

3 marca, sobota:

17.00 - pierwsza seria konkursowa (drużynowy)

4 marca, niedziela:

11.00 - pierwsza seria konkursowa (indywidualny)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje