Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Stefan Hula: Trenerzy trzymają na tym łapę

Stefan Hula znakomicie spisuje się w zawodach Pucharu Świata. W Zakopanem był czwarty indywidualnie i pierwszy z drużyną. Przed igrzyskami jeszcze konkursy w Willingen. Nie przydałoby się trochę odpoczynku? - Trenerzy mają wszystko ustalone i trzymają na tym łapę - mówi nasz skoczek.

Święto skoków w Polsce za nami. Za niespełna dwa tygodnie skoczków czeka pierwszy konkurs na igrzyskach w Pjongczangu. A po drodze przecież jeszcze weekend z PŚ w niemieckim Willingen, powrót na krótko do Warszawy i wylot do Azji. Tempo mordercze, ale nasi nie narzekają.

- Trenerzy mają wszystko ustalone. We wszystkich konkursach bierzemy udział. Oni na tym trzymają łapę - powiedział Hula, pytany o to, czy nie należało odpuścić startu w Niemczech.

- Nie ma jakiegoś szczególnego przygotowania o igrzysk. Jedziemy dalej, teraz do Willingen. Najważniejsze jest to, żeby dobrze odpocząć po konkursach, zregenerować się i walczyć - stwierdził nasz skoczek, zapewniając, że nikt nie będzie traktował kolejnych zawodów ulgowo.

Reklama

- Każde zawody są na sto procent. Nie ma odpuszczania. Nie byłoby sensu brać udziału w zawodach, żeby skakać na pół gwizdka - powiedział czwarty skoczek zakopiańskiego konkursu.

- Czy odpuszczać starty, czy nie, to pytanie do trenera. Robimy to, co trener każe - dodał.

- Jeżeli chodzi o mnie, czuję się dobrze, jestem wypoczęty. Trener dba o to, żebyśmy byli pełni energii i za to mu chwała. Więc mogę spokojnie jechać do Niemiec - powiedział Hula.

Czy forma rośnie? - To ciężkie pytanie. Od początku sezonu skaczę dobrze, utrzymuję się w czołowej "15". Teraz trochę urosła na Zakopane - śmiał się nasz zawodnik.

Już wkrótce czeka go dłuższe rozstanie z żoną i małymi córkami. - Wiadomo, że to ciężkie rozstanie, bo na długo wyjeżdżamy, ale są już przyzwyczajone. Jakoś będę się starał to wynagrodzić po sezonie - zapewnił Hula.

Z Zakopanego Michał Białoński, Waldemar Stelmach

PŚ w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Kamil Stoch(Polska)1443 pkt
2.Richard Freitag(Niemcy)1070
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)985
4.Stefan Kraft(Austria)881
5.Robert Johansson(Norwegia)840
6.Andreas Wellinger(Niemcy)828
7.Johann Andre Forfang(Norwegia)789
8.Andreas Stjernen(Norwegia)665
9.Dawid Kubacki(Polska)633
10.Markus Eisenbichler(Niemcy)597

Puchar Narodów w skokach 2017/18 - klasyfikacja

1.Norwegia7149 pkt
2.Niemcy5976
3.Polska5795
4.Austria3642
5.Słowenia3223
6.Japonia2659

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL