Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Stefan Horngacher: Napisaliśmy historię

Polscy skoczkowie w imponującym stylu rozpoczęli sezon zimowy, wygrywając, po raz pierwszy w historii, konkurs drużynowy Pucharu Świata. - Napisaliśmy historię - cieszy się trener "Biało-czerwonych" Stefan Horngacher.

"Biało-czerwoni" w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła i Dawid Kubacki nie dali szans rywalom w niemieckim Klingenthal.

W poprzednich latach nasi skoczkowie stawali na podium konkursów drużynowych PŚ i mistrzostw świata, ale nigdy nie zajęli pierwszego miejsca.

- Dla Polski to był na pewno najlepszy konkurs w historii, bo nigdy wcześniej Polacy nie wygrali zawodów drużynowych Pucharu Świata. Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi - mówi trener Horngacher, cytowany na stronie PZN.

Reklama

- Cieszę się, że jestem pierwszym trenerem reprezentacji Polski, którego drużyna wygrała zawody. Napisaliśmy historię - podkreśla Austriak.

- Chciałbym podkreślić, że cała drużyna skakała na bardzo wysokim poziomie. Już w Kuusamo widziałem, że jesteśmy w dobrej formie, ale wyniki tego nie pokazały. Tutaj mieliśmy za sobą dobre treningi i kwalifikacje, które zresztą wygrał Kamil. Wszyscy byli skoncentrowani na swojej pracy, którą mieli wykonywać na skoczni i zrobili to świetnie - ocenił szkoleniowiec.

- Oddali osiem stabilnych skoków na wysokim poziomie bez żadnych błędów i to dało nam w sobotę zwycięstwo. W dodatku to był totalnie sprawiedliwy konkurs, było praktycznie bezwietrznie i wszystko zależało od dyspozycji zawodników, a nie od warunków. Sobotnie zwycięstwo może otworzyć zawodnikom drzwi do indywidualnych sukcesów w kolejnych konkursach - ma nadzieję Horngacher.

PŚ w skokach klas. generalna 2016/2017

1.Stefan Kraft(Austria)1665
2.KAMIL STOCH(Polska)1524
3.Daniel Andre Tande(Norwegia)1201
4.Andreas Wellinger(Niemcy)1161
5.MACIEJ KOT(Polska)985
6.Domen Prevc(Słowenia)963
7.Michael Hayboeck(Austria)814
8.Markus Eisenbichler(Niemcy)807
9.Peter Prevc(Słowenia)716
10.Manuel Fettner(Austria)703
11.PIOTR ŻYŁA(Polska)634

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje