Reklama

Reklama

PŚ w skokach - skład Polaków na loty w Vikersund

Piotr Żyła wraca do kadry "Biało-czerwonych" na loty w norweskim Vikersund. W drużynie zostaje Kamil Stoch, choć jeszcze wczoraj nie był tego pewien.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

W środę skoczkowie rywalizowali na skoczni w Trondheim, a już jutro wystartują w lotach na największym obiekcie świata, mamuciej skoczni Vikersundbakken.

Oprócz Żyły i Stocha, Polskę w lotach reprezentować będą: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki i Andrzej Stękała. Żyła po rywalizacji w Trondheim zastąpił w kadrze Bartłomieja Kłuska.

W środowym konkursie znakomicie zaprezentował się młody Andrzej Stękała, który zajął szóste miejsce. 13. był Dawid Kubacki, a dopiero 28. - Kamil Stoch. Zawody wygrał Peter Prevc.

Reklama

"Jeszcze nie wiem czy pojadę do Vikersund. Dzisiaj siądziemy z trenerem, zastanowimy się nad tym, czego brakuje w moich skokach i nad tym, co zrobić dalej" - mówił wczoraj Stoch w rozmowie ze skijumping.pl. Dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi zostaje jednak w drużynie.

W piątek w Vikersund odbędzie się dodatkowy konkurs w lotach, wprowadzony w związku z odwołaniem w ostatnią niedzielę zawodów w Oslo, storpedowanych przez pogodę. W sobotę i niedzielę przeprowadzone zostaną dwa kolejne konkursy w Vikersund.

Program zawodów w Vikersund:

piątek

17:30 - oficjalny trening

20:00 - pierwsza seria konkursowa

sobota

15:00 - kwalifikacje

16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela

14:30 - kwalifikacje

16:00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje