Reklama

Reklama

PŚ w skokach - silna obsada w Willingen

W nadchodzący weekend do walki w Pucharze Świata skoczków wraca kilku zawodników, którzy w poprzednich konkursach, w Harrachovie, nie startowali. W niemieckim Willingen ma się pojawić Austriak Andreas Kofler, niewiadomą jest nadal start Thomasa Morgensterna.

Trener austriackich skoczków Alexander Pointner zdecydował, że obaj muszą zrobić sobie przerwę w zawodach pucharowych, dlatego nie znaleźli się w zespole ani w Vikersund, ani w Harrachovie.

Kofler i Morgenstern przez ostatnie dziesięć dni bardzo intensywnie trenowali na swoich obiektach, obecnie obaj są w bardzo wysokiej formie. Kofler ma się sprawdzić w zawodach już w Willingen, Morgenstern być może dopiero w następny weekend w Oberstdorfie.

Do rywalizacji wracają także Norwegowie z triumfatorem Pucharu Świata w poprzednim sezonie Andersem Bardalem. Wraz z nim do ekipy powrócili Tom Hilde oraz Anders Jacobsen.

Reklama

Polacy na niemieckie konkursy pojadą w składzie: Kamil Stoch, Maciej Kot, Piotr Żyła, Krzysztof Miętus, Dawid Kubacki oraz Stefan Hula.

Kwalifikacje w Willingen do niedzielnego konkursu odbędą się w piątek, w sobotę zaplanowany jest drużynowy, a w niedzielę indywidualny.

Program zawodów w Willingen:

piątek 8 lutego:

15.30 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

sobota 9 lutego:

13.00 - seria próbna

14.00 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela 10 lutego:

13.00 - seria próbna

14.00 - pierwsza seria konkursowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL