Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Siedmiu Polaków powalczy w Ruce

W piątek karuzela Pucharu Świata w skokach narciarskich przeniesie się do Finlandii. Na skoczni narciarskiej w Ruce w kwalifikacjach zaprezentuje się siedmiu podopiecznych Michala Doleżala. W składzie znalazł się też Piotr Żyła, który podczas inauguracji w Wiśle zaliczył bolesny upadek.

Jeszcze dobrze nie opadły emocje po konkursach inaugurujących nowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich, a już skoczkowie myślami znajdują się w ośnieżonej Finlandii, gdzie rozegrane zostaną dwa kolejne konkursy cyklu.

W piątek o godz. 18.00 zawodnicy powalczą o kwalifikację do sobotnich zawodów. Dwie godziny wcześniej odbędzie się oficjalny trening. Sobotnia rywalizacja indywidualna zaplanowana jest z kolei na godz. 16.30. Start niedzielnych zawodów przewidziano na godz. 16.30. Poprzedzą je kwalifikacje, które zgodnie z harmonogramem mają rozpocząć się o godz. 14.45.

Reklama

Do Finlandii trener Doleżal zabrał ze sobą siedmiu "Biało-Czerwonych". W składzie znaleźli się: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Jakub Wolny, Stefan Hula oraz Klemens Murańka.

Skoczkowie powalczą na obiekcie o rozmiarze HS-142 i punkcie konstrukcyjnym umiejscowionym na 120. metrze.

W ubiegłym roku PŚ w Ruce okazał się szczęśliwy dla naszych reprezentantów. Wtedy jeszcze pod wodzą Stefana Horngachera, Kamil Stoch uplasował się kolejno na drugiej i trzeciej pozycji w konkursach indywidualnych. Trzecie miejsce z sobotnich zawodów przywiózł też Piotr Żyła.

Aktualnym rekordzistą skoczni są Stefan Kraft oraz Ryoyu Kobayashi, którzy poszybowali tam aż 147,5 m.

AB

Program zawodów w Ruce:

piątek, 29 listopada

16.00 - oficjalny trening

18.00 - kwalifikacje

sobota, 30 listopada

15.00 - seria próbna

16.30 - pierwsza seria

niedziela, 1 grudnia

14.45 - kwalifikacje

16.30 - pierwsza seria

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama