Reklama

Reklama

PŚ w skokach: sezon zaczyna się od konkursu drużynowego

Kamil Stoch, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Piotr Żyła wystąpią w sobotę w inauguracyjnym konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthalu. Przed rokiem podopieczni Łukasza Kruczka zajęli czwartą lokatę. Początek rywalizacji o 16. Transmisje w Eurosporcie i TVP 1.

W piątek wieczorem odbyły się kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego i na podstawie tych wyników polski trener powołał czterech najlepszych na sobotnie zawody.

Na razie wysoką formą zaimponował Żyła, który w kwalifikacjach był drugi za Czechem Romanem Koudelką. Stoch nie skakał i narzekał na ból w stopie. - Fizjoterapeuta mówi, że to jakiś stan zapalny, ale na sobotę powinienem być gotowy. Wierzę mu - powiedział.

Dwukrotny mistrz olimpijski wierzy w sukces zespołu. "Wierzę w naszą drużynę. Jest dobrze przygotowana do sezonu. Sądzę, że jeśli każdy z nas zrealizuje swoje zadanie i założenia, to wynik będzie dobry. Jesteśmy młodym zespołem, ale już z pewnymi doświadczeniami. Ogólny poziom skoków w Polsce się podniósł i teraz ważne jest, aby ten potencjał wykorzystać" - skomentował w jednym z wywiadów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje