Reklama

Reklama

PŚ w skokach - rozpoczyna się narciarski weekend w Zakopanem

W weekend gospodarzem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich będzie Zakopane. Już w piątek na Wielkiej Krokwi odbędą się oficjalne treningi i kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego. Na sobotę zaplanowano rywalizację drużynową.

W sezonie 2012/13 w stolicy Tatr także rozegrano dwa konkursy.

W drużynowym reprezentacja Polski, w składzie Piotr Żyła, Maciej Kot, Krzysztof Miętus i Kamil Stoch, zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła Słowenia, a trzecia była Austria. Indywidualnie Stoch wywalczył trzecie miejsce. Wygrał Norweg Anders Jacobsen, drugi był jego rodak Anders Bardal. Na piątej pozycji uplasował się Maciej Kot.

Reklama

Teraz konkursy w Zakopanem mają dla kadrowiczów szczególne znaczenie, gdyż w niedzielę trener Łukasz Kruczek ma ogłosić skład reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Soczi.

O miejsce w kadrze rywalizują - w kolejności alfabetycznej - Krzysztof Biegun, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Jan Ziobro i Piotr Żyła. Niepodważalna jest pozycja mistrza świata z Predazzo (2013) i lidera klasyfikacji generalnej PŚ Kamil Stoch

"Mam już w głowie pomysł na skład na igrzyska w Soczi, a wątpliwości dotyczą obsady dwóch z pięciu pozycji" - powiedział Kruczek. W czwartek w konkursie PŚ w Wiśle najlepiej z Polaków wypadł Stoch, zajmując drugie miejsce.

W Zakopanem, podobnie jak w Wiśle, z powodu aury były problemy z przygotowaniem skoczni. Udało się je rozwiązać, a organizatorzy spodziewają się na Wielkiej Krokwi kompletu publiczności.

W piątek od godziny 14 zaplanowane są dwa oficjalne treningi, a dwie godziny później kwalifikacje do niedzielnego konkursu.

Program zawodów PŚ w skokach w Zakopanem:

piątek, 17 stycznia:

godz. 14.00 - oficjalny trening (2 serie)

godz. 16.00 - seria kwalifikacyjna

sobota, 18 stycznia:

godz. 16.15 - seria próbna

godz. 17.15 - konkurs drużynowy

niedziela, 19 stycznia:

godz. 13.00 - seria próbna

godz. 14.00 - konkurs indywidualny


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje