Reklama

Reklama

PŚ w skokach: Robert Kranjec już trenuje po groźnym upadku

Znany skoczek narciarski Robert Kranjec wznowił treningi po kontuzji. W październiku miał groźny upadek na treningu na skoczni Bergisel w Innsbrucku i złamał rękę w stawie łokciowym.

Kranjec, mistrz świata w lotach z 2012 roku, miał na Bergisel problemy tuż po wyjściu z progu. Wypięła mu się jedna narta i upadł. Najstarszy zawodnik kadry Słowenii został przewieziony do kraju i operowany w klinice w Jesenicach.

"Czuję się nieźle, ale ręka nadal mocno boli. Pojawiłem się po raz pierwszy na skoczni po upadku, poleciałem pięć razy. W jakiej jestem dyspozycji? Trudno powiedzieć, starałem się po prostu odzyskać dobre czucie w powietrzu" - powiedział Kranjec w wywiadzie udzielonym jednemu z portali narciarskich.

Reklama

Tegoroczny letni sezon był dla Kranjca udany - zajął trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej LGP.

Na pytanie, czy zakończy rehabilitację przed inauguracją zimowego sezonu w Klingenthal 21 i 22 listopada, Kranjec odpowiedział bez entuzjazmu.

"Mam nadzieję, że tak. Ale decyzję w tej sprawie podejmie sztab medyczny zespołu i trener Goran Janus. Mam sporo do zrobienia, wiem to po dzisiejszych skokach. Na rozbiegu jest już dobrze, ale w powietrzu czuję się dziwnie, gdyż nie mogę wyprostować lewego ramienia" - tłumaczył.

Kranjec przyznał, że po wypadku przez ponad dwa tygodnie nie trenował na skoczni, miał tylko zajęcia na siłowni. Treningi wznowił, ale - jak zaznaczył - nie obyło się bez problemów.

"Poważnie obawiałem się tych pierwszych prób... W Innsbrucku spadłem tuż po wyjściu z progu, to był bardzo nieszczęśliwy upadek. Zgubiłem przecież lewą nartę w locie. Po takim wypadku nie jest łatwo wrócić na rozbieg" - przyznał.

Zapytany o dalsze plany treningowe przed Klingenthal, Słoweniec potwierdził, że jeszcze kilka dni spędzi w Kranju.

"Znam ten obiekt, dobrze się tutaj czuję. Później być może kadra wybierze się do Ramsau. Potrzebuję wielu skoków, żeby wrócić do dobrej dyspozycji" - zakończył.


Dowiedz się więcej na temat: Robert Kranjec | PŚ w skokach narciarskich

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje