Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Polacy umocnili się na prowadzeniu Pucharu Narodów

Reprezentacja polskich skoczków umocniła się na prowadzeniu Pucharu Narodów po drugim miejscu w konkursie drużynowym w Zakopanem.

Reprezentacja polskich skoczków zajęła drugie miejsce w konkursie drużynowym w Zakopanem! Wygrali Niemcy, a trzecie miejsce zajęli Słoweńcy. Najlepszy z naszej drużyny był Piotr Żyła, tuż za nim Maciej Kot, a dopiero trzeci Kamil Stoch, który okazał się nieznacznie lepszy od Dawida Kubackiego. W niedzielę odbędzie się konkurs indywidualny.

Reklama

Dzisiejsze drugie miejsce reprezentacji Polski to jedenaste w historii miejsce na podium zawodów drużynowych Pucharu Świata. "Biało-czerwoni" po raz czwarty zakończyli tego typu konkurs na drugiej pozycji.

Czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów nie uległa zmianie, ale wzrosła nasza przewaga punktowa. Na drugim miejscu są Austriacy, a na trzecim Niemcy.

Właśnie Austriacy w Zakopanem zaprezentowali się słabo. Nie mieli lidera - Stefana Krafta, i przez to wylądowali poza podium. Dzięki temu nasza przewaga nad najgroźniejszymi rywalami wzrosła do 268 punktów.

Aktualna tabela Pucharu Narodów:

Puchar Narodów w skokach narciarskich 2016/2017

1.POLSKA5833
2.Austria5586
3.Niemcy5513
4.Norwegia4415
5.Słowenia3713
Zobacz pełną tabelę

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama