Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Polacy startują w drugim konkursie w Engelbergu

W niedzielę skoczkowie narciarscy wystartują w drugim konkursie Pucharu Świata w szwajcarskim Engelbergu. W kwalifikacjach wystąpi sześciu Polaków. W sobotę najlepszy z nich, Kamil Stoch stanął na trzecim stopniu podium.

Pierwszy konkurs w Engelbergu wygrał Norweg Anders Fannemel, minimalnie wyprzedzając lidera klasyfikacji PŚ Niemca Richarda Freitaga.

Oprócz Stocha, w pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Dawid Kubacki - na ósmej pozycji i Piotr Żyła - na dziesiątej. Maciej Kot był 17., Stefan Hula - 22., a Jakub Wolny nie zakwalifikował się do drugiej serii, kończąc zawody na 34. pozycji.

Ci sami zawodnicy wystartują w rozpoczynających się o godz. 12.30 kwalifikacjach. Pierwsza seria konkursowa jest zaplanowana na godz. 14.

Reklama

W sobotę skoczkowie rywalizowali w trudnych warunkach, przy padającym śniegu i zmiennym wietrze. Osiągnęli wyniki odległe od rekordu skoczni, wynoszącego 144 metry i należącego od ubiegłego roku do Słoweńca Domena Prevca. Najdłuższy skok - w drugiej serii - oddał szósty w konkursie Niemiec Andreas Wellinger - 133,5 m.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama