Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Piotr Żyła po zwycięstwie w konkursie drużynowym: Nie zważałem na warunki, skupiłem się na sobie

Polacy zwyciężyli w konkursie drużynowym na skoczni w Klingenthalu, znacznie wyprzedzając drugą Austrię i trzecią Japonię. Jednym z bohaterów "Biało-Czerwonych" był Piotr Żyła, który w pierwszej serii skoczył 145 m - półtora metra bliżej od rekordu skoczni. Co miał do powiedzenia po zakończeniu rywalizacji?

Żyła, który stanął przed kamerą TVP Sport, został najpierw zapytany o to, dlaczego nie zdecydował się na udzielenie wywiadu po piątkowych kwalifikacjach.

- Bo nie wiedziałem, co powiedzieć - odpowiedział w swoim stylu, z uśmiechem na ustach popularny "Wewiór".

To właśnie w Klingenthal w 2016 roku "Orły" odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w konkursie drużynowym. Od tamtego triumfu minęło już jednak sporo czasu, dlatego - zdaniem Żyły - trudno zestawić ze sobą tamte zawody z tymi sobotnimi. 

- Trudno porównać te dwa zwycięstwa, to było trzy lata temu. Na pewno zawsze fajnie jest wygrywać - stwierdził krótko urodzony w Cieszynie skoczek.

Reklama

Płynną i sprawiedliwą rywalizację bardzo utrudniał mocno wiejący wiatr, który często zmieniał kierunki. Nie wszyscy mogli więc liczyć na równe warunki, a niektórzy zawodnicy, bo obejrzeniu czerwonego światła, musieli opuścić belkę startową i cierpliwie czekać na swój występ.

Żyła stwierdził jednak, że nie zwracał uwagi na panującą aurę. Myślał tylko o sobie i swoim skoku.

- Pytanie dotyczące wiatru chyba nie powinno być adresowane do mnie, bo ja nie wiem, czy wiało czy nie. Byłem skoncentrowany tylko i wyłącznie na sobie i tak naprawdę nie docierało do mnie nic więcej - przyznał Żyła.

W niedzielę na skoczni w Klingenthal rozegrany zostanie konkurs indywidualny. Zobaczymy w nim sześciu "Orłów": Klemensa Murańkę, Macieja Kota, Jakuba Wolnego, Dawida Kubackiego, Kamila Stocha i właśnie Żyłę, który w kwalifikacjach zajął trzecią lokatę.

TB

Program zawodów

niedziela, 15 grudnia

14.45 - seria próbna

16.00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

Puchar Narodów w skokach 2019/20 - klasyfikacja

1.Niemcy5194 pkt
2.Austria5041
3.Norwegia4622
4.Polska4272
5.Słowenia4085
6.Japonia3479
7.Szwajcaria801
8.Czechy335
9.Rosja248
10.Finlandia243
11.Bułgaria48
12.Kanada20
13.USA14
14.Kazachstan13
15.Estonia11

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje