Reklama

Reklama

PŚ w skokach. Piotr Żyła: Nie umiałem się po tym pozbierać

Dla Piotra Żyły miniony sezon nie był najlepszym w karierze, ale 11. miejsce w klasyfikacji generalnej skoczek z Wisły ocenia bardzo pozytywnie. Być może byłoby dużo lepiej, gdyby nie feralne rozpoczęcie sezonu w Wiśle i upadek, który nasz zawodnik wskazuje, jako istotny z punktu widzenia jego poczynań w kolejnych konkursach.

To właśnie na swojej skoczni, na oczach rozentuzjazmowanej "biało-czerwonej" publiczności, Żyła zaliczył bolesny upadek.

Podczas konkursu indywidualnego w Wiśle-Malince tak niefortunnie lądował, że upadł na zeskok, uderzając twarzą o twarde jak lód podłoże. "Wewiór" wyraźnie sprawiał wrażenie rozjuszonego całym zdarzeniem, a spływająca mu z twarzy krew jeszcze bardziej pobudzała zawodnika. Udobruchać próbował go nawet Adam Małysz, dyrektor w Polskim Związku Narciarskim, który prędko znalazł się przy młodszym koledze.

Obrażenie fizyczne były śladowe, skoczek uniknął poważnych kontuzji, ale niepomyślne zdarzenie przez wiele tygodni siedziało mu w głowie i miało wpływ na dyspozycję w konkursach. Tak sprawy przedstawia sam Żyła. - Ten upadek trochę mnie rozbił. Nie umiałem się po tym zebrać. Straciłem tam wówczas mnóstwo energii. Chęć do skakania wróciła tak naprawdę dopiero pod koniec sezonu - powiedział zawodnik dla oficjalnej strony Polskiego Związku Narciarskiego.

Reklama

W końcu doczekał się też bardzo miłego momentu, gdy wygrał zawody Pucharu Świata w lotach w Bad Mitterndorf. Dla zawodnika, który uwielbia latać i jak ryba w wodzie czuje się na tzw. mamucich skoczniach, frajda z przekraczania 200. metra w połączeniu z triumfem, były czymś fantastycznym.

- Wspaniale było usłyszeć hymn Polski grany dla mnie. Poczułem się spełniony, bo przecież wyżej już nie można być. Nie mogłem uwierzyć, że po siedmiu latach znowu wygrałem. To była wielka niespodzianka - powiedział 33-letni Żyła.

A podsumowując miniony sezon zaakcentował, że dotąd tylko raz osiągnął lepszy wynik w całym cyklu Pucharze Świata i podkreślił trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ w lotach.

Art

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama